Horoskop na týždeň od 3.2. do 9.2.2020

Prvý februárový týždeň začína dobre. Dni do stredy priaznivo ovplyvnia Venuša so Saturnom, sextil medzi nimi zvýrazní pocity zodpovednosti v partnerstvách, ovplyvní aj racionálne narábanie s peniazmi. Táto pohodička však do konca týždňa nevydrží, ďalej začne pôsobiť približujúca sa konjunkcia Lilit s Chirónom na prvých stupňoch Barana. Táto môže dni od štvrtka mnohým skomplikovať. Čakajme skoro čokoľvek... Najmä tí, ktorí majú na prvých stupňoch viacerých znamení planéty, citlivé na atmosféru partnerského spolunažívania (a to sú vlastne skoro všetky :-) ). Ľahko ...

... môžeme veľa pokaziť, našľapujme zľahka, choďme - ak treba - okolo tých "svojich" po špičkách :-)! A počas víkendu nepúšťajme svojich dospievajúcich potomkov na rôzne párty :-)

Astrologické zaujímavosti:  Hneď v pondelok na obed prechádza Merkúr z Vodnára do Rýb. Logika a objektivita sa vytráca, myslenie je viac ovplyvnené okolnosťami a momentálnou náladou. Do konca mesiaca budeme citlivejší, subjektívnejší. Zbavme sa ilúzií, hrozia aj rôzne úniky.
V piatok neskôr večer prejde Venuša z Rýb na štyri týždne do Barana. Od víkendu sa staneme nadšenejší, súťaživejší, agresívnejší. Zvýši sa záujem o opačné pohlavie, ženy sa stanú v tejto oblasti aktívnejšie. Najvýraznejšie to pravdepodobne bude pôsobiť v noci zo soboty na nedeľu - Venuša bude s Lilit v konjunkcii. Ľahšie ako inokedy sa podaria rôzne "bleskovky", možno však dopadnú úplne ináč, ako sme očakávali!

V pondelok doobeda bude Luna prechádzať Býkom, do stredy večera Blížencami a skoro do polnoci v piatok znamením Raka. Zvyšné piatkové minúty a celý víkend nájdeme potom Lunu v znamení Leva.
V nedeľu ráno "nabehne" Luna do presnej opozície na Slnko na 20. stupni Vodnára, viac.
Suma sumárum, v závere týždňa sa spojí viac nepriaznivých vplyvov. No ak si dáme záležať, všetko zvládneme!

Aj počas tohto roka Vám ponúkam služby astrologického poradenstva. Astrológia je schopná ponúknuť odpovede na rôzne Vaše otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. Tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.

Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 2 2 3 3 1 1
Býk 1 3 2 1 1 3 3
Bli 1 4 3 3 3 3 3
Rak 1 3 4 3 4 3 3
Lev 4 2 2 4 4 4 4
Pa 3 5 4 2 2 4 4
2 3 2 3 3 2 2
Ško 3 4 4 2 2 3 3
Str 2 4 4 4 4 2 2
Koz 1 2 2 4 4 2 2
Vod 2 2 2 4 4 4 4
Ry 1 3 2 2 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 20.12.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia