Horoskop na týždeň od 31.10. do 6.11.2016

Ďalší škorpiónsky týždeň bude - najmä počas svojich prvých dní - na nepriaznivé vplyvy o niečo miernejší ako ten predošlý. Pondelok pravdepodobne poznačí svojou strohosťou Saturn - môže ešte doznievať jeho blokovanie Venuše a teda našej spontánnosti z víkendových dní. Možné vplyvy som naznačil v predpovedi na minulý týždeň. Tieto dni však budú patriť - v dobrom i zlom - Neptúnovi, planéte preludov a popierania reality, no aj umeleckých až mystických vnuknutí a zážitkov. Možno až do stredy môžeme rátať s darom zvýšenej intuície, s bohatou fantáziou a ...

... umeleckou inšpiráciou. Iní sa však - a to platí skoro pre celý týždeň - nebudú vedieť zbaviť svojich ilúzií, budú sa okolo nich kopiť rôzne zmätky; v osobnom živote, v práci aj vo vzťahoch. Možno nás zaskočia aj rôzne činy náboženských pomätencov. Pozor na alkoholové úniky! V závere týždňa možno očakávať prejavy chytráčenia a rôzne podvody, aj "kareláby" pri oblbovaní opačného pohlavia, samozrejme že s jednoznačným cieľom. Tiež trápenia (aj z opakovaného hľadania východísk) z rôznych vzťahových necitlivých vyjadrení, činov a iných nespravodlivostí. Pre ďalších však môžu byť piatok a sobota začiatkom nového vzťahu, či len bleskového okúzlenia a následného zblíženia.  

Astrologické zaujímavosti: Tento týždeň už "jedeme" na štandardný stredoeurópsky čas -SEČ, niekedy doobeda počas uplynulej nedele sme si pretočili hodinky tým správnym smerom. Preto tým správnym, lebo sme si mohli o hodinku dlhšie pospať. Viete, že letný čas máme počas roka dlhšie ako ten normálny? Tento rok sme mali letný čas celých sedem mesiacov (od apríla do októbra) a ten neletný len päť.
Znamenie Škorpión a jeho vplyv na nás bude po tieto dni naozaj presvedčivý, zdatne mu bude, najmä začiatkom týždňa sekundovať ďalšie znamenie vodného živlu - Ryby.

Luna nám od novu počas predchádzajúcej nedele večer tento týždeň dorastá, postupne bude vytvárať písmeno D. V pondelok a utorok do popoludnia bude v Škorpiónovi, do piatka skorého rána v Strelcovi a do nedele poobedia v Kozorožcovi. Zvyšné nedeľné hodiny strávi potom Luna prechodom znamením Vodnára.
Tenzie v horoskope a ich vplyv na našu osobu i na dianie okolo nás môže Luna svojou okamžitou polohou ešte vyhrotiť v období od stredy skorého rána až do obeda a tiež v nedeľu od skorého rána do predobedia.

Máte pocit, že okolo Vás je nejaké priveľké dusno a chceli by ste vedieť prečo a najmä, kedy už konečne tieto vplyvy skončia? Príďte na výklad, astrológia je tu aj pre Vás!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre pokračujú aj v jeseni, úvodný
seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop  chystáme na víkend 19. a 20. november.
(Alternatívne dve soboty po sebe, 12. a 19.11.)
Prípadný ďalší termín sa môže prispôsobiť Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 1 1 2 2 1
Býk 4 2 2 2 2 2 1
Bli 2 2 4 4 2 2 3
Rak 1 2 3 3 2 4 3
Lev 4 3 3 3 3 3 4
Pa 1 1 3 3 1 1 1
2 1 1 1 3 3 1
Ško 1 1 2 2 1 1 1
Str 2 1 1 1 3 3 1
Koz 2 1 2 2 2 2 1
Vod 3 1 1 1 2 2 1
Ry 2 1 3 3 3 3 2

ˆ Milan Jurášek, 16.09.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia