Horoskop na týždeň od 6.11. do 12.11.2017

Týždeň bude pravdepodobne vyplnený snahami o vyváženie čiastočne protichodných tendencií, v nás i okolo nás. Vhodné riešenia máme veľké šance nájsť, dokonca mnohým sa budú ponúkať takpovediac samé. Môže to byť na úrovni: vydať sa niekam alebo zostať, zotrvať v tejto práci alebo si nájsť inú, lepšiu, alebo "špekulácie" nad výmenou partnera, aké by z toho plynuli plusy a mínusy. Ďalší sa budú ťažšie rozhodovať vo svojej firme či v zamestnaní. A nakoniec, aj mnohí profesionálni politici to nebudú mať najľahšie ..., ale to je iná kapitola. V prvej polovici týždňa môžu doznievať ...

... tendencie z toho minulého - problémy so sebarealizáciou a vhodnou mierou osobnej slobody, v tej druhej budú vplyvy až dvojaké. Na jedných sa môže usmiať šťastie - peniaze, láska, pohoda, tí druhí budú mať problém zapojiť sa do spoločenského diania alebo ich okolie prestane akceptovať. V každom prípade: využime šťastnú nedeľu!

Astrologické zaujímavosti:: Energie znamenia Škorpióna nebudú v prvých dňoch týždňa nijako presvedčivé. Astrologické klíma sa v tomto období mení každých pár dní; večer počas uplynulej nedele opustil Merkúr znamenie  Škorpióna a prešiel do Strelca. V utorok tesne po obede zasa prejde Venuša z Váh do Škorpióna a tým presvedčivosť slnečného znamenia Škorpióna výrazne vzrastie. A do tretice: vo štvrtok skoro ráno prejde zo Strelca do Kozorožca rešpekt vzbudzujúca Lilit.  

Do utorkového obeda bude Luna prechádzať Blížencami a do štvrtka skorého poobedia nasledujúcim Rakom. Do soboty skorého večera bude potom Luna v Levovi a zvyšnú časť víkendu v nasledujúcom znamení Panny.  
V piatok neskoro večer vytvorí ubúdajúca Luna presnú kvadratúru so Slnkom, napäťový aspekt, ktorý prináša zmeny nálady, nepokoj a nespokojnosť. Vnáša rozkol medzi mužský a ženský princíp, nesúlad medzi vedomím a cítením, medzi tým vnútorným a tým vonkajším. Najmä tí, ktorí majú odpozorované, že takéto hodiny bývajú pre nich náročnejšie by sa mali viac kontrolovať, neriešiť prípadné citové ujmy, dávne i súčasné, ani chcieť nemožné.
To platí aj na kritický pondelok (skoršie) ráno, problematické môžu byť aj prvé utorkové hodiny - od polnoci až do rána, piatok ráno, aj pár hodín okolo nedeľného obeda.
Na druhej strane, Luna nám ponúka aj harmonizujúce vplyvy - najmä v pondelok okolo obeda, v stredu ráno a tiež v sobotu okolo obeda.

V našich partnerstvách to môže byť počas tohto týždňa až priveľmi dynamické, ak to však pociťujete v tom Vašom vzťahu takto alebo nejako podobne už celé mesiace - je načase s tým niečo urobiť! A astrológia Vám dokáže svojimi postupmi pomôcť. Príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 4 5 4 2 2 4
Býk 2 2 2 4 5 4 2
Bli 4 3 4 2 2 4 5
Rak 3 1 2 2 3 1 3
Lev 3 2 3 3 4 3 3
Pa 5 4 3 2 3 3 4
1 2 3 3 3 2 2
Ško 2 2 3 3 3 2 2
Str 4 2 2 2 3 3 3
Koz 4 3 4 2 2 2 3
Vod 2 1 2 1 2 2 3
Ry 3 1 1 1 3 2 2
 

ˆ Milan Jurášek, 03.09.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia