Horoskop na týždeň od 7.11. do 13.11.2016

Príjemné dni pokračujú, po harmonickom a na priaznivé vplyvy bohatom víkende sa budeme môcť aj v pondelok a utorok spoľahnúť na svoju pevnú vôľu a presvedčivosť. Od stredy až do víkendu však bude naše prežívanie a vitalitu (v pozitívnom i negatívnom zmysle) ovplyvňovať konjunkcia - najsilnejšie spojenie medzi planétami či astrologicky významnými bodmi - medzi Slnkom a Lilit, Čiernou Lunou; táto predstavuje (zjednodušene) naše temné stránky, skôr ženského charakteru. Preto môže - najmä pre ženy - skončiť tento týždeň všelijako, samozrejme povaha vplyvu a miera ...

... možných dopadov je symbolicky (pred)určená v našich Osobných horoskopoch. Môže to byť o hrdosti, o vydobytí si svojho postavenia, aj o nezmyselných rebéliách, o násilí,  sexuálnych výstrelkoch, tehotenstve i potrate. Tiež o strate otca, u mužov aj o väzbe na matku, tiež o ohrození zdravia či priamo života (niekde Lilit spomínajú ako Bod smrti, a naozaj určitým spôsobom so smrťou súvisí). Múdre bude -  o to viac, že Lilit je v Škorpiónovi - nehnať nič do extrémov!

Astrologické zaujímavosti: Tento týždeň máme toho astrologicky zaujímavého neúrekom; až tri planéty prejdú do nasledujúceho znamenia. V stredu ráno opúšťa Mars znamenie Kozorožca a prejde do Vodnára, na necelých šesť týždňov nám prinesie túžbu po slobode a nezávislosti, potrebu meniť veci okolo seba podľa svojich predstáv. Počas soboty budú prechody planéty do nasledujúceho znamenia hneď dva: ráno prejde Venuša zo Strelca do Kozorožca, do vzťahov môže - na necelé štyri týždne - priniesť serióznosť, no aj určitý citový chlad a vypočítavosť. Poobede prejde Merkúr zo Škorpióna do Strelca, na tri týždne sa staneme v reči úprimnejší, no ideály môžu prevážiť nad reálnou skutočnosťou.
Na presvedčivosti slnečného znamenia Škorpióna však zmeny astrologickej klímy nijako neuberú, aj tento týždeň bude jeho vplyv dominantný.

V pondelok a skoro celý utorok bude Luna v znamení Vodnára. Pár minút pred polnocou z utorka na stredu prejde do Rýb, kde bude až do piatka nadránom. Do nedele nadránom bude Luna v Baranovi a prevažnú časť nedele potom v nasledujúcom Býkovi.
V pondelok večer vytvorí Luna so Slnkom kvadratúru, jeden zo štyroch mimoriadnych aspektov medzi týmito dvoma nebeskými telesami počas mesiaca. Radšej buďme pri výrokoch a činoch uvážlivejší! Ďalšie problematické chvíle - hodiny až niekoľko - môžu byť hneď v pondelok skoro ráno, vo štvrtok nadránom, v piatok skoro ráno, v sobotu nadránom a večer, tiež v nedeľu ráno.
V pondelok neskôr večer, v utorok okolo obeda a tiež v piatok nadránom bude vplyv Luny priaznivý a priať našim zámerom.

Nejako ste sa stali súčasťou partnerského trojuholníka a hľadáte spôsob, ako to uzavrieť? Alebo len, aby to vydržalo no aby Vám to neprerástlo cez hlavu? Príďte na výklad, astrológia je tu aj pre Vás!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre pokračujú aj v jeseni, úvodný
seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop  chystáme na víkend 19. a 20. november.
Ešte sú voľné miesta!

Prípadný ďalší termín sa môže prispôsobiť Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 1 1 2 2 1
Býk 3 3 3 3 2 3 1
Bli 3 3 3 3 2 3 4
Rak 2 3 2 1 4 4 2
Lev 5 5 3 3 3 3 5
Pa 3 3 2 2 2 2 3
1 1 3 3 2 5 3
Ško 3 3 2 2 5 5 4
Str 1 1 3 3 2 2 2
Koz 2 2 3 3 3 3 2
Vod 1 1 3 3 1 1 3
Ry 2 2 2 2 4 4 2

ˆ Milan Jurášek, 29.09.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia