Horoskop na týždeň od 7.3. do 13.3.2016

Týždeň, keď by sme mali "šlapať" na voľnobeh a o nič mimoriadne sa nesnažiť. Planéty vytvárajú na nebi niekoľkonásobné tenzie, ktoré relatívne dusnú atmosféru z predchádzajúceho víkendu posúvajú aj do ďalších dní. Len si spomeňte na nedeľnú poobedňajšiu debatu lídrov (či ich zástupcov) víťazných strán v TV, ako sa do seba pustili a nevedeli prestať. Naznačuje to ťažké-preťažké rodenie úvodu do prípadných možných dohôd. A tak podobne to bude aj v našom živote. Rátajme s rôznymi obmedzeniami, od zdravotných cez vzťahové po pracovné či kariérne. Ak by som mal určiť tie ľahšie dni ...

 

... asi by to boli tie v strede týždňa. A možno aj nedeľa, ale to zasa začnú pôsobiť - najmä na oblasť partnerských vzťahov - tenzie z nasledujúceho pondelka. Pre nezadaných a vyhľadávačov rôznych rýchlych dobrodružstiev to môže byť pozitívna správa, zvyšuje príťažlivosť a vášnivosť, no do stabilných vzťahov môže priniesť až priveľa dynamiky a hádok.

Ešte k voľbám: Pravdepodobné volebné výsledky politických strán z pohľadu hodnotenia horoskopov ich lídrov som uviedol v horoskope pre minulý týždeň.
So svojím odhadom som spokojný, určujúce astrologické tendencie som skoro u všetkých vystihol. Hĺbku prepadu KDH a raketový nástup B. Kollára celkom nie, ale u M. Kotlebu áno; tam bol (a aj je) Urán - rebel jednoznačne jasný!
Nedá mi ešte vyjadriť sa k "chvostu" výsledku volieb: je to názorná ukážka, ako to dopadne, keď je "priveľa náčelníkov a málo Indiánov".

Astrologické zaujímavosti: V sobotu tesne pred obedom prechádza Venuša z Vodnára do Rýb, naznačuje prechod od voľnejšieho ponímania vzťahu k romantickému.
Z astrologického hľadiska môže byť - pre Slovensko obzvlášť - pozitívnou zaujímavosťou nov v Rybách, ktorý vrcholí v stredu nadránom. Nov býva spájaný s novými začiatkami - a takýto kladný vplyv je teraz, keď sú výsledky volieb jasné - potrebný ako soľ v kuchyni. A že spájanie strán - či takých alebo onakých - nebude ľahké, nás mohla presvedčiť už prvá povolebná rozprava v TV v nedeľu - O päť minút dvanásť.
Karty sú teda rozdané, no astrologické vplyvy pravdepodobne nepustia a dohody sa budú rodiť veeľmi ťažko.
Ale aj tak, počas predchádzajúcej nedele prešiel Mars - bojovník zo Škorpióna (všetko alebo nič) do predsa len optimistického Strelca. To je pozitívna východisková situácia; dáva nádej, že dôvera v spoločný cieľ môže dosť zavážiť. A prevážiť nad sebeckými individuálnymi záujmami (ak by bol Mars ešte stále v Škorpiónovi).

Luna bude v pondelok do večera ešte vo Vodnárovi, do stredy večera v Rybách a do piatka večera v Baranovi. Do nedele neskorého večera bude Luna prechádzať znamením Býka a posledné necelé dve nedeľné hodiny potom Blížencami. 
Z hľadiska aspektov Luny vidím ako problematické hodiny okolo polnoci z piatka na sobotu a mimoriadne priaznivé tie prvé nedeľné - od polnoci skoro až do obeda.

Chystáte sa robiť - vo svojom osobnom, pracovnom či partnerskom živote - nejaké zmeny? Tento týždeň asi nebude na to veľmi vhodný; najlepšie termíny či optimálne obdobia pre Vaše zámery Vám dokáže určiť astrológia.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám absolvovanie astrologických sebaspoznávacích seminárov), v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce by mohli byť v najbližších mesiacoch, v termínoch podľa Vášho záujmu.  
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 3 1 1 1 2 2
Býk 3 3 2 3 3 2 1
Bli 3 4 3 3 2 3 3
Rak 3 2 3 3 3 1 1
Lev 2 2 1 2 2 3 2
Pa 3 4 3 4 2 2 2
1 2 1 2 2 3 2
Ško 3 3 2 2 2 4 4
Str 4 5 4 3 2 3 3
Koz 2 3 3 3 2 2 2
Vod 1 3 1 1 1 3 2
Ry 3 4 3 4 2 2 2

 

ˆ Milan Jurášek, 28.02.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia