Horoskop na týždeň od 9.10. do 15.10.2017

Už dávno sme sme nemali pred sebou taký náročný, neharmonickými aspektami priam nabitý týždeň. Prakticky všetky planéty - okrem Jupitera a Neptúna - budú mať medzi sebou vrcholiacu (teda presnú) buď kvadratúru alebo opozíciu; aspekty, ktoré do nášho života môžu priniesť rôzne tenzie či obmedzenia. Vnútorné, alebo z vonkajších zdrojov, samozrejme v miere, ako nám tieto planéty ovplyvňujú náš Osobný horoskop. Platí to však aj na celú planétu - zemetrasenia, extrémizmus, straty na životoch ... Začiatkom týždňa sa preto nepresadzujme stoj čo stoj, rátajme s citovými zraneniami aj ...

... rozchodmi, v druhej polovici týždňa môže zasa "haprovať" technika - u nás doma, v práci i v celej republike: očakávajme rôzne havárie v doprave aj energetike...
Ako na to? V prvej polovici týždňa sa venujme svojim láskam alebo hľadajme neortodoxné, odvážne prístupy či riešenia, vlastne skoro čohokoľvek. V tej druhej buďme rozvážni a predvídaví radšej dvojnásobne, počas víkendu sa na nás zasa - z ničoho nič - môže usmiať šťastie :-).

Astrologické zaujímavosti: Mimoriadna astrologická udalosť nastane v utorok po obede: Jupiter - v tradičnej astrológii nazývaný aj Veľké šťastie - prejde po približne ročnom pobyte v znamení Váh do znamenia Škorpióna, kde pobudne až do 8. novembra budúceho roka.
V sobotu na obed prejde zasa Venuša z Panny do Váh.

Niekoľko prvých pondelňajších hodín bude Luna ešte v Býkovi, v nasledujúcich Blížencoch sa zdrží do stredy skorého rána a do piatka rána bude potom prechádzať Rakom. V znamení Leva bude do nedele obeda a zvyšok víkendu bude v nasledujúcom znamení Panny.
Vo štvrtok poobede vytvorí Luna presnú kvadratúru so Slnkom, časť ľudí vníma toto napätie až bytostne; ak k nim patríme, vyvarujme sa všetkého neobvyklého!
Ďalšie problematické chvíle nám Luna sprostredkuje či umocní hneď v pondelok ráno, v utorok od poobedia až do polnoci (môžeme očakávať skoro čokoľvek, násilie, terorizmus aj vojenské konflikty), vo štvrtok okolo obeda a počas niekoľkých prvých sobotných hodín.
Naopak v nedeľu od polnoci až do obeda budú na nás "hviezdy" pôsobiť priaznivo, to čo vymyslíme či zrealizujeme bude stáť za to!

Sú určité veci, ktoré ste dosť dlho odkladali, odsúvali ich riešenia, ale teraz už to jednoducho treba vyriešiť, rozhodnúť... Už nie je kam ustupovať? A neviete ako na to? Astrológia vie.
Astrológia Vám môže podať pomocnú ruku, nielen ozrejmiť, v akom období sa práve nachádzate, ale ponúkne aj východiská. Dokáže Vám svojimi postupmi pomôcť! Príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.
Najbližší - Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop - chystám na jeden z posledných októbrových víkendov, podľa záujmu - ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 3 3 2 2 2
Býk 3 3 1 1 2 3 2
Bli 1 1 3 3 1 1 1
Rak 3 4 2 4 4 2 4
Lev 1 1 3 3 1 1 1
Pa 3 3 3 3 2 2 2
3 3 3 3 2 1 2
Ško 3 3 1 1 2 3 2
Str 2 2 2 2 2 3 2
Koz 4 4 4 4 2 2 2
Vod 2 2 2 2 1 2 1
Ry 3 3 1 1 2 3 2

ˆ Milan Jurášek, 01.09.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia