Znamenie Blíženci

Dnes večer, 20. mája 2021, presne o 21.36 hod. SELČ (letného času) prechádza Slnko zo znamenia Býka do Blížencov. Rozvaha a plánovanie, no aj konzervatizmus a pohodlnosť ustúpia a na mesiac sa do popredia dostane originalita, prispôsobivosť a záujem o všetko nové, no i zvedavosť, povrchnosť a vnútorný nepokoj.

Blíženci - Gemini (21.5. - 20.6.)

Na rozdiel od stabilného Býka - ktorý zhromažďuje všetko, čo sa dá a to použije ako prostriedky na zaistenie pohodlného života a určitého blahobytu - Blížencom viac záleží na rozhľade, kontaktoch a širokom okruhu vedomostí, ktoré sa snažia spracovať a odovzdávať ďalej. Vytýka sa im nepokojný duch, no to len preto, že majú potrebu prejavovať sa novými nápadmi, ktoré však nemusia - a ani nestíhajú - uskutočniť; im stačí originalita prístupu. Blíženci sú večne v činnosti, stále objavujú niečo nové, to potom odkladajú bokom a začínajú ďalšie. Tak je to často aj s priateľmi. Ľahko sa učia, rýchlo všetko pochopia a nemajú problém prispôsobiť sa čomukoľvek. Tento postoj je aj zdrojom ich optimizmu a radosti zo života; dosiahnuť vysoké postavenie či dokázať niečo svetoborné nepotrebujú.
Zdravie a vitalita: Telesnú konštrukciu nemajú najsilnejšiu, no prirodzene oddychovať nevedia; všetko chcú prebádať, zažiť, všetko musia vyskúšať. Blížencom však patria nervy a preto ich stále zmeny a neustále vzruchy častejšie ako iné znamenia doženú k prepracovanosti, labilnosti a trvalej nervozite. A vtedy ich musia ich najbližší priam donútiť, aby konečne "vypli" a najmä duševne si oddýchli - najlepšie fyzickou prácou na čerstvom vzduchu. K ďalším častiam tela, ktoré môžu byť u Blížencov citlivejšie, patria priedušky a pľúca; odporúča sa, ak už nejaké dýchacie problémy majú - a najmä ak žijú v prostredí s trvalým výskytom exhalátov - radšej presťahovanie do čistejšieho prostredia ako neustále zvyšovanie množstvo liekov. Môžu im pomôcť aj jogové dychové cvičenia.

O znamení Blížencov - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrikách: Znamenia a Znamenia a život .
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.

ˆ Milan Jurášek, 20.05.2021


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia