Znamenie Ryby

Tento rok (2021) prešlo Slnko z Vodnára do znamenia Rýb vo štvrtok 18. februára predobedom, presne o 11.43 hod. Originalita myšlienok, no i nepredvídateľnosť a výstrednosť trošku ustúpia a na mesiac sa do popredia dostane snívanie, idealizmus, umelecké cítenie a záujem o tajomno, no aj váhanie a sebaklam.

Znamenie Ryby - Pisces (19.2. - 20.3.)

Nositeľov tohto znamenia ich symbol - dve Ryby plávajúce proti sebe - dokonale vystihuje; častokrát ani nevedia, kam ich prúd unáša. Ich vôľa nebýva najpevnejšia, chýba im rozhodnosť a rovnako ich nahovoríte na dobré i na zlé. Vyhovuje im snívanie a ničnerobenie; už na to, aby sa do niečoho pustili potrebujú podporu a neustále povzbudzovanie okolia. Celý život hľadajú niekoho, o koho by sa mohli oprieť. Hoci sú sami nespoľahliví, ak môžu pomôžu; obetavosť patrí k ich základným vlastnostiam. Ťažšie životné situácie riešia zvyčajne pomocou alkoholu, ľahšie ako iné znamenia prepadnú aj rôznym iným závislostiam.
Zdravie a vitalita: Ľudia narodení v tomto znamení mávajú slabšiu odolnosť, nemôžeme od nich teda trvalo očakávať vyššie výkony. Ich zdravotné problémy sa môžu týkať brušnej oblasti, najmä čriev, lymfatického systému, reumatizmu i nôh, často začínajú nachladnutím od chodidiel. Niekedy mávajú oslabený imunitný systém, rôzne alergie a sennú nádchu. V tomto svete sa môžu cítiť ako cudzinci, no ich šiesty zmysel im pomáha prekonávať prekážky. Aby boli spokojní, zdraví a cítili sa dobre, potrebujú cítiť väčší stupeň istoty ako iné znamenia, mnoho spánku a priestor na denné snívanie. Ich najväčším nepriateľom sú cigarety, alkohol a drogy.

O znamení Ryby - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrikách Znamenia a Znamenia a život.
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.

ˆ Milan Jurášek, 19.02.2021


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia