Znamenie Strelec

V sobotu 21.11.2020 neskoršie večer, presne o 21.39 hod. opúšťa Slnko znamenie Škorpióna a vchádza do znamenia Strelca. Bude v ňom až soboty 22. decembra. Silná vôľa, odvaha, vášeň a snaha dokázať nemožné trošku ustúpia a na mesiac sa do popredia dostane nadšenie, otvorenosť a idealizmus.

Strelec - Sagittarius (23.11. - 21. 12.)

Zobrazovaný ako Kentaur (spolovice kôň, spolovice človek) symbolizuje konflikt medzi filozofickou mysľou a inštinktom k pozemskému dobývaniu. Jeho vládca, dobrotivý Jupiter - Zeus na Olympe mu prináša spravodlivosť, úprimnosť, optimizmus, idealizmus, štedrosť, ušľachtilosť a noblesu, niekedy však aj neopatrnosť, naivitu a prehnanú dôležitosť. Voľnosti a slobode, ktoré si nadovšetko cení, podriaďuje nielen výber povolania a partnera, ale i celý život. Pridajte k tomu zmysel pre humor a hneď viete, prečo sú Strelci takí úspešní a žiadaní.
Zdravie a vitalita: Strelec sa vyznačuje dobrou odolnosťou, často však preceňuje svoje sily. Jeho povestný optimizmus mu však pomáha aj v tejto oblasti; Strelec vie, že všetko dobre dopadne a on bude znovu zdravý. Pre svoje zdravie potrebuje pohyb. Citlivé miesta Strelca sú stehná, boky a bedrá, preto by mal byť - najmä pri športových aktivitách, ktoré k nemu neodmysliteľne patria - na tieto časti tela ostražitejší. Častejšie sa vyskytujú aj poruchy chôdze, opotrebovanie bedrových kĺbov, bolesti chrbta, kŕčové žily, ischias, astma, cukrovka, senná nádcha, rôzne alergie i zlomeniny končatín.

O znamení Strelca - i o iných znameniach - sa viac dozviete v ďalších  článkoch v rubrikách: Znamenia a Znamenia a život.
Už je ich tam vyše štyridsať a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.

ˆ Milan Jurášek, 17.11.2020


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia