Horoskopy

Astrológia, osobný horoskop, horoskopy v časopisoch a novinách, na internete aj inde, valia sa na nás zo všetkých strán, sľubujú, možno niekedy aj vystríhajú. Veriť im, riadiť sa nimi, brať ich vážne? Alebo ich a-priori odmietnuť: veď to predsa nemôže!!! fungovať?

Vec je samozrejme, tak ako vždy, zložitejšia. Väčšina z nás vie, v akom znamení mala pri narodení Slnko – teda ja som Baran, ja Strelec a ja zasa Rybka, no to je veľmi zjednodušujúce; astrológia (na rozdiel od populárnych horoskopov) ráta aj s ostatnými planétami, ďalej s ďalšími citlivými – a mnoho krát veľmi dôležitými - bodmi. Pre novinovú, časopiseckú či inú astrológiu sa však dá rátať len s pozíciou Slnka pri narodení a teda ľudstvo je rozdelené do dvanástich skupín. Samozrejme, takéto horoskopy „pasujú“ na niekoho z toho istého znamenia viac, na niekoho menej, ďalší sa nemusí v nich nájsť vôbec.

Je to dané tým, že naše slnečné znamenie je pre niekoho určujúce viac, pre druhého menej, tretí môže mať iné znamenie (napr. zhlukom planét v ňom) silnejšie ako to, v ktorom má Slnko.

O tomto všetkom na tomto webe píšem.

V rubrike Znamenia nájdete charakteristické vlastnosti jednotlivých znamení pre muža, ženu i dieťa, aká je ich podstata a o čo sa usiľujú, i ich prípadné zdravotné obmedzenia.

Aj napriek nevyhnutným zjednodušeniam majú určité zovšeobecňujúce vlastnosti, typické pre to-ktoré znamenie svoj význam. V nasledujúcich článkoch v rubrike Znamenia a život som pre vás pripravil – a budem to ďalej dopĺňať – krátke charakteristiky jednotlivých znamení vždy z určitého hľadiska. Pekné čítanie.
Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.