Astrologické poradenstvo

Astrológia Vám môže pomôcť pri riešení rôznych – i ťažkých životných situácií. Väčšinou to býva tak, že pokiaľ nemá človek problémy, o astrológiu ani o iné metódy, ktoré mu môžu symbolicky priblížiť jeho poslanie a zmysel jeho životnej cesty sa obvykle nezaujíma; má dojem, že si vystačí sám.

Prvý kontakt s „naozajstnou“ astrológiou obvykle začína výkladom Osobného horoskopu; horoskopu, ktorý je vypracovaný len pre konkrétnu osobu, narodenú na určitom mieste s presným dátumom a časom narodenia. (Prínosný však býva aj horoskop, pri ktorom sa presný čas narodenia nevie, alebo je určený len približne; aj ten mnoho napovie).

Osobný horoskop ráta nielen s postavením Slnka v určitom znamení zverokruhu, ale zohľadňuje aj Lunu, všetky ostatné planéty a ďalšie citlivé body horoskopu.

Osobný horoskop si nemusíte dať hneď vypracovať - možno vám zatiaľ, ako inšpirácia, príde vhod pozrieť si vypracované horoskopy iných ľudí a začítať sa do  zaujímavých životných osudov v nasledujúcich rubrikách:
Hľadanie životnej cesty
Partnerské vzťahy, problémy a možné riešenia
Rôzne životné príbehy
Vhodná doba na počatie, problémy a možné riešenia
Výchova detí a ich rozvoj
Zdravie

Mená a mestá v týchto príbehoch sú zmenené a príbehy som zverejnil s vedomým súhlasom ľudí, ktorým som – v týchto prípadoch bezplatne – radil.

Z mojich nezáväzných rád, ktoré Vám pri astrologickom poradenstve  ako astrológ ponúkam a Vy ich prijímate dobrovoľne, t.j. nie pod nátlakom, nemôžu vyplývať žiadne právne dôsledky.
Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.