Znamenie Baran

Dnes, v stredu 20. marca 2024 nadránom, presne o 4:06 hod. symbolicky začal nový astrologický rok; Slnko prešlo zo znamenia Rýb do znamenia Barana. Zotrvá v ňom až do 20. apríla. Snívanie, idealizmus, umelecké cítenie a záujem o tajomno, no i váhanie a sebaklam trošku ustúpia a do popredia sa dostane priamosť, ráznosť a odvaha.

Znamenie Baran - Ariel (20.3. - 19.4.)

Nositeľa tohto znamenia spoznáte ľahko, je to nespútaná energia. Býva sebavedomý a odvážny, rozhoduje sa rýchlo, niekedy až prirýchlo. Potrebuje vynikať, obvykle máva vodcovské schopnosti, vždy chce byť prvý. O detaily sa nestará, svoje ciele sa snaží získať čo najrýchlejšie, bez ohľadu na množstvo vynaloženej energie. Má zmysel pre spravodlivosť, je priamy, veľkorysý, často však aj tvrdohlavý. Sláva pre neho znamená viac ako peniaze. Jeho vládca Mars mu však prináša aj nezdravú súťaživosť, neprispôsobivosť a zvýraznené ego. Viac dosiahne, ak sa naučí rozvahe.
Zdravie a vitalita: Ľudia narodení v tomto znamení mávajú silnejšiu telesnú konštitúciu, preto bývajú málokedy chorí. Vo zverokruhu je znameniu Barana priradená hlava, ktorá ich môže častejšie pobolievať, občas sa vyskytnú problémy s očami, ušami a zubami, migrény a nespavosť. Ak dynamickosť svojho patróna - razantného Marsa - nezvládnu, trpia ohniví Barani vysokými horúčkami, ktoré však netrvajú dlho. Mali by si dať pozor na slnečný úpal a sledovať krvný tlak. K citlivejším častiam tela patria aj obličky, chrbtica, kĺby a trávenie. Baranov priťahuje dobrodružstvo, nezvyčajné činnosti a šport, preto sa u nich častejšie vyskytujú - najmä ak nezvládajú svoju impulzívnosť a chuť riskovať - aj drobné úrazy a zranenia.

O znamení Barana - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrikách: Znamenia a Znamenia a život.
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.

ˆ Milan Jurášek, 20.03.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia