Znamenie Rak

Vo štvrtok 20.júna 2024 pred polnocou, presne o 22:51 hod. letného času (SELČ) prešlo Slnko zo znamenia Blížencov do vodného znamenia Raka. Zotrvá v ňom až do utorka 23. júla. Nastáva letný slnovrat, začína leto. Originalita, prispôsobivosť a záujem o všetko nové, no i určitá povrchnosť a vnútorný nepokoj trošku ustúpia a na mesiac sa do popredia dostane túžba po poznaní a uchovávaní vedomostí, tradície, materstvo, rodičovstvo a rodina, no aj určitá opatrnosť, nedôverčivosť a tvrdohlavosť.

Rak - Cancer (21.6. - 21.7.)

Predstaviteľa tohto znamenia spoznáte ľahko; je pokojný, zdržanlivý a prispôsobivý. Jeho vládca - Luna mu prináša nielen ľahké vcítenie sa do druhých, no aj častejšie zmeny nálad. Niekedy dokonca ani nevie, čo vlastne chce. Raci majú bohatý vnútorný svet, no len tak ľahko vás do neho nepustia. Vo väčšej spoločnosti sú spočiatku neistí, váhaví a nesvoji, ich ostych im bráni ozvať sa v pravú chvíľu i upozorniť na seba. Vyznajú sa v histórii, páčia sa im starožitnosti, ťažko sa zbavujú spomienok na príjemné zážitky z minulosti; staré fotografie len tak nevyhodia. Priťahuje ich romantika, tajomno, viera i umenie. K prednostiam Rakov patrí najmä výborná pamäť, túžba po vedomostiach, výrazné rodinné cítenie a intuícia, na ktorú by sa mali naučiť viac spoliehať; vtedy dosiahnu v živote viac.
Zdravie a vitalita: Aby sa ľudia narodení v tomto znamení cítili dobre, potrebujú pocit bezpečia a istotu, že im nič nechýba. Telesne nie sú veľmi silní, no v prvej polovici života sa to nemusí prejaviť. Ak však nájdu spôsob, ako využiť zmysel pre humor a ním prekonať nepríjemné nálady, zdravie si zachovajú aj naďalej. Najcitlivejšou časťou ich tela je žalúdok, hrudník a prsia, obličky, močový mechúr a pokožka. Častejšie ako iné znamenia mávajú gastritídy a žalúdočné vredy. Pocítia každý prehrešok voči zdravému stravovaniu, ich žalúdok "rozhádže" aj duševné vzrušenie. Melanchólia a pochmúrne predstavy môžu privolať i nejakú chorobu, veselosťou a optimizmom si telo i dušu udržia v zdraví. Na Rakov výraznejšie pôsobí vplyv Luny, mnohí z nich môžu pri jej určitej fáze - a nielen pri splne - trpieť veľkou nervozitou i nespavosťou.

O znamení Raka - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrikách: Znamenia a Znamenia a život.
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.

ˆ Milan Jurášek, 20.06.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia