Znamenie Panna

Dnes, v stredu 23. augusta 2023 predobedom, presne o 11:01 hod. SELČ (letného času) prešlo Slnko zo znamenia Leva do znamenia Panny. Bude v ňom až do soboty rána 23. septembra. Sebaistota, prirodzená autorita a túžba po vládnutí, no aj pýcha a samoľúbosť trošku ustúpia a do popredia sa dostane analýza, precíznosť a plánovanie, niekedy však aj prehnaná kritičnosť, vychytralosť a "bazírovanie" na detailoch.

Panna - Virgo (23.8. - 22.9.)

Panna je znamenie zberu úrody, býva zobrazovaná ako spanilá deva s kosákom a snopom obilia. Ľudia narodení v tomto znamení majú vynikajúci intelekt a sú vychýrení praktici; ich nepríjemnou - a rovnako známou - vlastnosťou je príliš kritický postreh voči iným i sebe. To im nielen komplikuje vzťahy, ale znižuje aj ich sebadôveru. Sú stelesnená presnosť, precíznosť a poriadkumilovnosť, na ich pracovnom stole je vždy poriadok, doma má všetko svoje miesto. Ich vládca Merkúr im prináša bystré, analytické myslenie, v lepšom prípade kreatívnosť, v tom horšom malichernosť a nemiestnu zvedavosť. Ak si nedajú pozor, na starobu sa z nich stanú frfloši.
Zdravie a vitalita:
Ľudia narodení v tomto znamení bývajú náchylnejší na rôzne ochorenia, najčastejšie ich postihujú problémy so zažívacím traktom, žalúdkom a črevami. Môžu mať sklon k chorobám z prechladnutia; postihujú ich aj poruchy spánku, nedefinované obavy a strach. Urobia dobre, ak sa budú vyhýbať mrazeným potravinám. Ich jedálny lístok by mal obsahovať veľa vláknin a mali by skúsiť - aspoň na čas - aj vegetariánstvo. Zmena stravy a vhodné diéty im pomôžu viac ako iným znameniam, dokonca aj homeopatické lieky sú pre nich účinnejšie ako tie chemické. Najlepšou odpoveďou na ich zdravotné problémy je rovnováha a dostatok času stráveného na čerstvom vzduchu. Pri nedostatočnej sebadôvere im pomôžu relaxačné techniky, jogové cvičenia a iné metódy sebaspoznávania.

O znamení Panny - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrike: Znamenia a život
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.

ˆ Milan Jurášek, 23.08.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia