Horoskop na týždeň od 1.7. do 7.7.2024

Vyzerá to, že už prvý júlový týždeň preverí, ako sme pracovali s tými výzvami, čo na nás pripravili tie predchádzajúce. Či sme si uvedomili určité súvislosti, aj to ako si idealizujeme skutočnosť, či nie sme pri sebahodnoteniach príliš zhovievaví. Či a ako sme popracovali na svojich temnejších stránkach... alebo či sme vôbec pripustili, že nejaké máme :). O niečo viac sa to môže týkať narodených v prvých a posledných dňoch viacerých znamení. Aspektov na tento týždeň je akosi priveľa, vytvárajú aj tzv. konfigurácie aspektov. A tie, ak nám "sadnú" na nejaké citlivé miesto...

... nášho Osobného horoskopu môžu spustiť procesy, ktoré niečo až priveľmi zdynamizujú.
V prvej polovici týždňa môžeme mať skreslené pohľady, odhady, snahy okolo plánovania toho budúceho, v jeho strede môžeme doplatiť na pokusy vnucovať svoje názory a manipulovať, alebo sa nedokážeme dostatočne voči tomu ohradiť. Od piatka môžme zasa prepásť pokusy niekoho z blízkych pomôcť nám, možno rozhovorom preliečiť nejaké naše citové zranenie.
Našťastie tu máme nám priaznivo nakloneného Saturna, ktorý nám pomôže zharmonizovať niečo vo vzťahoch, iných podrží, tam kde treba zatlačí. A svojím nadhľadom počas týždňa ustráži, aby pri víkendovej bilancii bolo potom všetko tak, ako má byť.

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v júli
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: V utorok na obed sa Neptún na posledných minútach posledného stupňa Rýb zdanlivo zastaví a vydá sa pomaly naspäť. Na ďalšie dni, týždne aj mesiace (viac ako päť) dostávame príležitosť uvedomiť si svoju duchovnú podstatu a trošku na nej aj zapracovať.
O pár hodín neskôr prejde rýchly Merkúr z Raka do Leva. Na niekoľko týždňov sa náš prejav stane menej ovplyvnený citmi a viac dramatický, usledujme si však, aby nebol povýšený a arogantný! 

Luna začne svoju púť znameniami v Býkovi, v utorok podvečer prejde do Blížencov a vo štvrtok pred polnocou do Raka, v tomto znamení bude až do nedele skorého rána. Ostatné nedeľné hodiny nájdeme Lunu už v znamení Leva.

V tomto týždni bude pôsobenie Luny počas viacerých dní opäť výraznejšie.
Prechádza znameniami, ktoré sú obsadené planétami (a konjunkcie s nimi pôsobia najviac) a tiež sa zapojí do už spomenutých konfigurácií aspektov. Najmä počas utorka a soboty. Neznamená to ale, že sú to problematické dni! Ale - komu ako...
Pondelok bude v podstate harmonický, nepomýlia sa tí, ktorí sa do svojich týždenných povinností hneď pustia. Rovnako úspešná môže byť aj streda, rátajte s podporou a pomocou aj neznámych.
Štvrtok, najmä od večera až do nasledujúceho rána, môže byť problematický, nedôveroval by som každému.
Aj piatkové poobedie by mohlo priniesť nejaké sklamanie, ale ukážu ďalšie dni...
A nedeľa by mala byť pokojná.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť???
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 2 3 3 3
Býk 1 1 2 2 1 1 3
Bli 2 1 1 1 2 2 1
Rak 1 2 2 4 3 1 2
Lev 3 2 2 2 2 2 2
Pa 1 1 3 3 2 2 2
3 3 3 3 4 4 3
Ško 4 2 4 4 2 2 5
Str 4 4 4 4 3 4 2
Koz 1 1 3 3 2 2 2
Vod 3 2 3 3 2 2 4
Ry 3 3 4 4 3 3 3

ˆ Milan Jurášek, 30.06.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia