Horoskop na týždeň od 20.5. do 26.5.2024

Máme pred sebou ďalší nádherný týždeň. Pôsobenie priaznivých energií z predchádzajúceho víkendu, symbolizované troma harmonizujúcimi konjunkciami ponúkajúce nevšedné zážitky a nové príležitosti, pokryje dni až do piatka. Vo štvrtok sa k Jupiterovi miesto Slnka pridá Venuša, tradičná astrológia hovorí o spojení Veľkého a Malého šťastia. To, že sa nám v osobnom aj pracovnom živote, v našich plánoch a zámeroch, ale najmä vo vzťahovej oblasti bude mimoriadne dariť podčiarkuje aj niekoľko trigónov a sextilov. Vlastne okrem neharmonických aspektov Luny (trvajú...

... zvyčajne len pár hodín, málokedy viac) medzi planétami kvadratúru ani opozíciu v tomto týždni nemáme. A harmóniu a určité zjemnenie naznačujúce aspekty Neptúna - v pondelok a vo štvrtok - potvrdzujú, že "priazeň hviezd" neobíde ani umelcov, tých čo prahnú po kultúrnych zážitkoch ale najmä zamilovaných. V pondelok a v sobotu to bude aj o (pre niekoho až spaľujúcej) vášni a možnej "strate hlavy". Užívajme si preto tieto májové dni vhodným spôsobom a tak, ako myslíme, že by to malo byť :)   

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v máji
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Až mimoriadne harmonický týždeň, no niekoľko planét sa počas týždňa bude nachádzať na poslednom "karmickom" stupni určitých znamení. Dajú sa preto očakávať aj nezvyčajné udalosti, zásahy osudu a zvraty situácií o 180 stupňov, z "dobrého" na problematické, ale aj naopak :).

Počas týždňa bude preskupovanie energií - a nie raz, ale trikrát - evidentné.
V pondelok poobede prejde z Býka do Blížencov ako prvé Slnko, dominanciu znamení Barana a Býka to však zatiaľ neohrozí. Vo štvrtok ho nasleduje Venuša. A v nedeľu hneď po polnoci to zaklincuje Jupiter. To už znamenie rozlietaných Blížencov budeme musieť brať vážne.
Jupiter pobudne v Blížencoch rok, Venuša len necelý mesiac.

Aj spln, presný vo štvrtok poobede na 3. stupni znamenia Strelca vyzerá priaznivo, regeneračne a optimisticky. No planéty (aj Slnko a Luna) vytvárajú spolu konfiguráciu tzv. "vaňa" (Cradle). A tá môže tým z nás, ktorým zasiahne do ich horoskopov (tým, čo majú okolo 3. stupňa v znamení Strelca a Blížencov nejakú planétu alebo citlivý bod) spustiť aj niečo osudové. Iným zasa vyvrcholia procesy, spustené pred pol rokom, počas novu v Strelcovi, z 12.na 13. decembra v uplynulom roku.

A telegraficky o aspektoch Luny:
V pondelok opatrne doobeda pri citlivých témach, v utorok poobede pozor na hádky a miešanie rozumu a citu, štvrtok je celý komplikovaný, doobeda neústretovosti a neporozumenie medzi blízkymi, poobedie ovplyvní zasa ten spln.
V piatok konečne niečo pozitívne, od poobedia až polnoci budeme presvedčiví, sebavedomí a plní energie. Môžeme sa pustiť do nových projektov, do manuálnej práce, zašportovať si, iste si nájde každý to svoje :)
V sobote od obeda do večera nepodľahnime ilúziám, nedovoľme ani, aby naše fantázie "prevalcovali" skutočnosť.
Nedeľa večer je vhodná vyjaviť svojim blízkym, čo k nim cítime, úprimné rozhovory a a zdieľanie názorov a rád je to pravé (orechové)...

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 2 2 1 1 1 4
Býk 2 4 4 2 4 4 2
Bli 2 4 4 4 4 4 2
Rak 4 3 2 3 2 4 3
Lev 1 3 3 2 2 2 2
Pa 2 2 2 2 3 2 1
2 4 4 2 2 2 3
Ško 4 2 2 2 2 2 3
Str 2 4 4 2 2 2 3
Koz 3 1 1 3 3 2 1
Vod 2 3 3 3 3 2 2
Ry 2 2 2 3 3 2 2

ˆ Milan Jurášek, 19.05.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia