Horoskop na týždeň od 27.2. do 5.3.2023

Toto je týždeň konjunkcií, a tie zvyčajne výrazne zosilňujú vplyv energií znamení, v ktorých k nim dochádza. V druhom dekane znamenia Barana vznikne tzv. stélium, viacnásobná konjunkcia. Tá bude pôsobiť celý týždeň. Relatívne rýchla Venuša dobehne najprv Jupitera (presne vo štvrtok ráno), v piatok večer vytvorí konjunkciu zasa s Chirónom. Máme sa všetci na čo tešiť, je to výborné pre všetky typy vzťahov, nielen partnerské. Do "luftu" pribudne srdečnosť, nadšenie a optimizmus, energie Barana tomu pridajú ten správny drajf. Druhý silný vplyv je stretnutie Merkúra so Saturnom na...

... poslednom stupni znamenia Kozorožca, ten týždňu pridá v tom lepšom prípade rozvahu, obozretnosť a presnosť. Negatívnou stránkou by mohla byť prílišná kritickosť a ťažkosti pri komunikácii, na to si dajme pozor. Celý týždeň je vyšperkovaný viacerými (spolu sedem) polosextilmi, ich jemný harmonizujúci vplyv len doplní, že na konci týždňa budeme iste spokojní.  

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj počas marca

+ ďalšia  ZĽAVA  -10%, celý mesiac pre Ryby
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Končí nám február, ktorý bol predsa len živší ako relatívne pokojnejší január a nasledujúci marec, ten bude ešte dynamickejší. Rátajme s výraznejšími zmenami astrologickej klímy. Veľa sa začne diať, aj nečakané. Až dve z najdôležitejších planét, ktoré sa podpísali pod tie udalosti predchádzajúcich dvoch-troch rokov zmenia v tomto mesiaci znamenia, Saturn aj Pluto.

Ale nepredbiehajme. V tomto týždni prejde z jedného do nasledujúceho znamenia len rýchly Merkúr, vo štvrtok pred polnocou prejde z intelektuálneho Vodnára do citlivých Rýb. Na dva týždne (a pár dní) môžme rátať so zvýšenou intuíciou, ale aj subjektivitou.

Luna nám dorastá a počas týždňa prejde zo znamenia do znamenia len dvakrát. V stredu nadránom z Blížencov do Raka a v piatok poobede do Leva, v tomto znamení zostane až do konca víkendu.

A nálada jednotlivých dní (vplyv Luny):
V pondelok si nechajte to dôležité radšej na poobedie, ani v utorok doobeda sa neunáhlujte, od obeda nesnívajte. A pozor na závislosti!
Noc z utorka na stredu sa javí pozitívne.
Keďže hlavnou témou týždňa je spomínané stélium v Baranovi, ako najproblematickejšie obdobie týždňa sa javí noc zo stredy na štvrtok, predchádzajúci večer aj nasledujúce doobedie. Luna z Raka vytvorí niekoľko  kvadratúr, rozčerí otázky okolo rodiny, domova, domoviny.
Kritický je najmä štvrtok okolo ôsmej!
Komplikovaný môže byť aj celý piatok, sobota však bude - trigóny - príjemná a ústretová.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 3 3 1 1 1
Býk 2 2 3 2 2 3 2
Bli 1 1 2 3 3 3 3
Rak 4 4 2 3 2 2 3
Lev 3 3 2 2 1 2 2
Pa 3 3 2 2 2 4 4
2 2 5 5 3 2 2
Ško 2 2 2 3 3 3 3
Str 2 2 3 2 1 1 1
Koz 2 2 4 4 3 4 4
Vod 1 1 2 2 2 4 4
Ry 3 3 3 2 1 2 2

ˆ Milan Jurášek, 26.02.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia