Horoskop na týždeň od 12.2. do 18.2.2024

Vyzerá to, že tento týždeň budú mať pernejší narodení v pevných znameniach (Býci, Levi, Škorpióni a Vodnári), najmä tí z prvých dní týchto znamení. Ale pocítime to aj my ostatní, ktorí máme v týchto miestach nejakú osobnú planétu alebo citlivý bod. Možno sme to vysledovali už v uplynulom týždni, ale v tomto to bude o dosť výraznejšie a adresnejšie. Môžme rátať s turbulenciami vo všetkých druhoch vzťahov (skôr v druhej polovici), aj naše egá sa dostanú do rôznych súbojov (už od pondelka). Stabilným, harmonickým a láskou naplneným partnerstvám, ale aj rodinným...

... vzťahom to prinesie oživenie a novú energiu.  V iných oblastiach slušné výsledky aj zisky zasa tým, čo vedia čo chcú a nechcú priveľa a hneď.
Jediná neharmónia tohto týždňa, v sobotu nadránom presná kvadratúra Merkúra s Uránom (s pôsobením od piatku do nedele) naznačuje rôzne výzvy a nečakanosti. Možno ich budeme schopní riešiť za pochodu, a mimoriadne nápadito, no dychtivosť, impulzívnosť a nesústredenosť môže z pôvodne originálnych myšlienok urobiť pravý opak! Ešte horšie môžu dopadnúť "notorickí nestíhači", ak rozrušení alebo duchom neprítomní usadnú za volant!

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj vo februári
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Na prvom stupni znamenia Vodnára sa pomaly udomácňuje transformačný Pluton, ten si postupne "odchytí" každú rýchlu planétu, ktorá opustí Kozorožca a prejde do Vodnára. A pridá jej na patričnej naliehavosti. V minulom týždni to bol Merkúr, v tomto to bude Mars (prejde do Vodnára v utorok ráno), v piatok podvečer sa presunie aj Venuša. Vláda znamenia Kozorožca  - v nás aj v spoločnosti - definitívne padá, slobodomyseľný Vodnár konečne - v poslednom týždni svojej slnečnej vlády - dostane príležitosť ukázať "čo je zač". Ten Pluton je vlastne boh Šiva, ničiteľ aj tvoriteľ - a do budúcna nám sľubuje, že vlastne nič nezostane ako je. Nečakajme ale náhle meny, je to evolučný proces (pomaly, ale isto...)

Dorastajúca Luna prejde v pondelok po obede z Rýb do Barana, v stredu poobede do Býka a v piatok večer do znamenia Blížencov, kde bude až do konca víkendu.

Luna v tomto týždni podporí svojím vplyvom už naznačené hlavné tendencie, po zasnenom pondelku (možno dozvuky z romantickej nedele) nás čaká realistický a na budúcnosť obrátený utorok.
Streda bude možno menej ústretová (doobedie), neskôr až príliš dynamická.
Štvrtok by mal byť fajn - nové príležitosti, najmä doobeda, k večeru a počas noci na nasledujúci deň nás neprimerané reakcie môžu dostať tam, kde nechceme. Veľmi podobné vplyvy očakávajme aj počas nedele.
V piatok to bude opačne, k večeru až do polnoci očakávajme ústretovosti, nehu aj vášeň - ideálne na všetky typy stretnutí vo dvojici.
Pre tieto oblasti je ale noc zo soboty na nedeľu vyslovene nevhodná, kto neverí, môže skúsiť a potom mi napísať :)

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 1 1 3 3 1 1
Býk 1 3 1 1 1 3 3
Bli 1 1 1 3 3 1 1
Rak 2 3 5 2 1 3 3
Lev 2 2 2 5 5 2 2
Pa 2 2 1 3 3 3 3
4 5 3 3 3 1 1
Ško 1 3 3 5 5 3 3
Str 2 2 1 2 2 4 4
Koz 1 3 2 1 1 3 3
Vod 1 2 1 3 3 3 3
Ry 1 2 1 1 1 3 3

 

ˆ Milan Jurášek, 11.02.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia