Horoskop na týždeň od 22.5. do 28.5.2023

Začíname problematický týždeň, môžeme očakávať priveľa výziev a obmedzení. Jupiter máme za šťastnú planétu, tá veci zvýrazňuje, zväčšuje. Ale: tie dobré aj tie problematické. A práve Jupiter bude počas týždňa na vrchole tzv. T-kvadratúry, s problematickou základňou, opozíciou medzi Marsom (v zamení Leva ) a Plutom (Vodnár). Tá už mnohým mohla počas uplynulého víkendu zamiešať karty. Najmä narodení počas prvých dní v pevných znameniach (ale aj tí, ktorým bude akcentovaná planéta alebo citlivý bod ich Osobného horoskopu), teda Býci, Levi, Škorpióni a Vodnári...

... sa môžu dočkať aj nečakaných prekvapení. Mars - vojak a Pluto - taktik (personifikovane) sa budú vzájomne preťahovať, aký postup pri riešení ďalších krokov vo svojom živote zvoliť. A týka sa to nielen nás jednotlivcov, ale aj celej spoločnosti. Aj na východ od nás. Od štvrtka sa k Jupiterovi pridá aj Dračia hlava, tá akosi posilní naše presvedčenie, že cesta, ktorou sme sa vybrali do budúcnosti, je tá správna. Ale keďže je v druhej nosnej konštelácii týždňa  "zamontovaný" aj Neptún - zamlžovač (ten nám ukazuje skutočnosť takú akú chceme vidieť a nie takú, aká v skutočnosti je), až čas ukáže, či bola správna. 

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj počas mája

+ ďalšia ZĽAVA  -10%, tento týždeň už pre Blížencov
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Týždeň sa rozbieha už so Slnkom v Bížencoch, prvé pondelkové hodiny bude v tomto znamení aj Luna. Nasledujúcim Rakom bude prechádzať do stredy poobedia a Levom do soboty skorého rána. No a prakticky celý víkend nájdeme Lunu z znamení Panny.

Vplyv aspektov Luny sa môže pre mnohých výrazne prejaviť počas tých období týždňa, keď jej vplyv zvýrazní pôsobenie energií planét, ktoré sa zúčastňujú na druhej veľkej konštelácii, tzv. Cradle (vaňa). Tá na prvý pohľad vyzerá harmonizujúco, no skrýva priveľké napätie, ktoré potrebuje ventilovať. Takže netreba podceňovať sobotňajšiu kvadratúru medzi Lunou a Slnkom. Držme sa pri zemi, našlapujme len opatrne!
Zo stredy bude omnoho náročnejšie poobedie (takisto Cradle - akcentovaný Mars aj Pluto.
Štvrtok je problematický okolo obeda - hádky, nerozumné vyjadrenia, a najmä večer a v noci na piatok - ataky, problémy okolo sexu bez lásky.
Z víkendových dní je lepšia nedeľa. 

Luna pôsobí veľmi výrazne na znamenie Raka, preto je potešujúce, že pod jej blahodarným patronátom sú hneď pondelok a utorok. Sú to šťastné dni pre všetkých, najmä pre moju dcéru Terezku, ktorá je Ráčik a práve v pondelok a utorok už od rána maturuje.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 1 1 1 2 2
Býk 1 1 1 3 3 1 1
Bli 2 2 1 3 3 3 3
Rak 1 1 3 4 3 3 2
Lev 2 2 1 1 1 3 3
Pa 1 1 1 3 3 1 1
4 4 2 3 3 3 3
Ško 3 3 3 4 4 3 3
Str 2 2 1 3 3 3 3
Koz 2 2 1 2 2 2 2
Vod 2 2 2 4 4 4 1
Ry 1 1 1 3 3 2 2

ˆ Milan Jurášek, 22.05.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia