Horoskop na týždeň od 19.6. do 25.6.2023

Nov v Blížencoch počas uplynulej nedele ráno odštartoval polročný lunárny cyklus, ktorý sa zavŕši koncom novembra splnom. Dostávame šancu robiť/riešiť určité veci nanovo, ináč. Možno významné, alebo len také obyčajné, po čom túžime. V sobotu, deň predtým prešiel Saturn do svojej retrográdnej fázy, tú skončí začiatkom novembra. Saturn je Pán karmy a naznačuje, že už od tohto týždňa sa môžu do nášho života navrátiť energie, čo rozohrajú niečo z minulosti. S cieľom napraviť, vyriešiť, uzavrieť. O to viac, že aj druhá osudová planéta, nevyspytateľný a nekompromisný Pluton je od...

... prvého mája tiež v retrográdnej fáze.
Počas tohto týždňa bude pôsobiť spolu až šesť harmonizujúcich sextilov a trigónov medzi planétami, to je plus. Upriamim však pozornosť na Neptúna, planétu idealizmu, ilúzií a (seba)klamu. Jeho vplyvom vidíme a pokladáme za realitu to, čo chceme, aby pravda bola. Účinok jeho neharmonickej kvadratúry sme mohli pocítiť už počas uplynulého víkendu, počas pracovných dní to môže pokračovať. Od piatka sa pridá Merkúr, znejasní komunikáciu, prinesie zmätky a nepochopenie. Iným zasa môžu zamiešať karty energie sebapresadzujúceho sa Leva, silné vďaka konjunkcii príťažlivo-eroticko-sexuálnych planét (Venuša a Mars) s nehmotnou Lilit, ktorá je (zjednodušene) o tom istom :).
Nepomýlime sa teda, ak si od stredy do konca týždňa budeme pripomínať to staré: trikrát meraj, raz strihaj :) !

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj počas júna

+ ďalšia ZĽAVA  -10%, posledný týždeň pre Blížencov
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Najdôležitejšia astrologická udalosť týždňa je bezpochyby letný Slnovrat - prechod Slnka zo znamenia Blížencov do znamenia Raka. V stredu poobede, presne o 16.58 hod. letného času. Na severnej pologuli to znamená najdlhší deň a najkratšiu noc, na tej južnej opačne.

Luna začína svoju púť znameniami v Rakovi, kde bude až do stredy, tri minúty po polnoci. V nasledujúcom Levovi bude až do piatka pol hodiny po obede a zvyšné dni bude Luna prechádzať tretím znamením, Pannou.
Na vzdušný živel tentokrát od Luny nevyšlo, dokonca od stredy poobedia nebude obsadené nejakou planétou ani jedno znamenie vzdušného živlu.

Luna nám môže  v pondelok a utorok priniesť do života určitú náladovosť, tú keď zvládneme, mali by to byť pokojnejšie dni (okrem utorka večera).

V stredu a vo štvrtok Luna v Levovi zosilní tendencie "veľkých" planét spomenuté vyššie, buďme teda k opačnému pohlaviu citliví a ústretoví.

Najpokojnejšie dni vyzerajú byť piatok a sobota, ale noc medzi nimi ako pokojnú nevidím. Asi by som si ani rande nedohovoril (ale zasa, zostať sám doma, osamelý, tiež nie je výhra).
No a nedeľa? Doobeda konštruktívna, nápaditá, poobedie a večer hrozia hádky, aj z nesplnených očakávaní.  

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 1 1 1 2 2
Býk 3 3 4 4 3 3 3
Bli 2 2 1 1 2 3 4
Rak 2 2 3 2 1 2 3
Lev 2 2 1 1 1 2 2
Pa 3 3 3 3 3 4 4
3 3 1 1 1 2 2
Ško 3 3 4 4 3 3 3
Str 2 2 3 3 3 3 3
Koz 2 2 2 2 1 2 2
Vod 2 2 4 4 3 4 4
Ry 1 1 3 3 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 18.06.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia