Horoskop na týždeň od 1.1. do 7.1.2018

Hlavná téma predchádzajúceho týždňa - pamätáte: vzťahy, vzťahy... sa prenesie i do tohto novoročného, dokonca s väčšou naliehavosťou. A tá bude počas pribúdajúcich dní ešte gradovať. Môžeme rátať, že najmä znamenia zemského a vodného živlu - dokonca najmä narodení v strede týchto znamení - budú ovplyvnení harmonicky a obohacujúco, ďalší, zo znamení zvyšných dvoch živlov sa budú musieť viac snažiť, ináč "to môžu schytať" aj menej príjemným spôsobom. Takže: buď zvýraznenie príťažlivosti, umelecká inšpirácia či mimoriadne kultúrne zážitky, romantika, partnerské ...

... vzťahy - a nielen tie - dokážeme vyladiť na všetkých úrovniach ... Alebo: sebaláska, slabá vôľa až lenivosť, pôžitkárstvo ...  O niečo náročnejší môže byť len záver pracovného týždňa (naše snahy o zvýšenie moci/vplyvu narazia...), víkend nám však všetko vynahradí. Nadbytok energie budeme vedieť nasmerovať tak, aby sme mali z toho  - a nielen my ako jednotlivci - osoh. Môžeme sa aj rozpomenúť na naše novoročné predsavzatia a s novou vervou sa ich môžeme - aj keď na druhý pokus - pokúsiť začať napĺňať  ;-) .

Astrologické zaujímavosti: Z astrologického hľadiska je rozloženie na nebi v znameniach dosť neobvyklé - planétami je obsadená iba jedna polovica Zverokruhu, vlastne len päť znamení zo šiestich.
A polovica z tých planét (s Lilit až päť) sa nachádza v znamení Kozorožca, prevažne v jeho prvej polovici. Dá sa teda povedať, že energie znamenia Kozorožca nás budú - počas tohto a iste aj počas ďalšieho týždňa - ovplyvňovať mimoriadne výrazným spôsobom. A tie vzťahy ...  

Najväčšia zaujímavosť týždňa sa udeje v utorok poobede, doteraz retrográdny Urán sa znovu vydá priamym smerom, k znameniu Býka. Viac o Uránovi ...

Luna prejde hneď v pondelok ráno z Blížencov do Raka, v nasledujúcom Levovi bude od stredy rána do piatka rána a v znamení Panny bude potom až do nedele poobedia. Druhú časť nedele bude Luna prechádzať znamením Váh.
V utorok nadránom dôjde ku splnu, presnej opozícii Slnka z Kozorožca a Luny z protiľahlého znamenia Raka. Ako vždy pri takejto extrémnej situácii, oplatí sa byť počas utorka - od polnoci až do predpoludnia - uvážlivejší. Ďalšie "háklivé" hodiny počas tohto týždňa by mohli byť hneď v pondelok okolo obeda, možno aj v sobotu doobeda aj poobede - hoci to spočiatku bude vyzerať až príliš ružovo ..., a tiež v nedeľu nadránom, v podvečer aj večer.
A teraz pozitívne vplyvy: veľmi zaujímavé môžu byť prvé popolnočné hodiny v noci z pondelka na utorok, aj zo stredy na štvrtok. A štvrtok večer až do polnoci môže priniesť záblesky geniality. 

Chcete spoznať Váš potenciál, Vaše dobré i tie problematické stránky? Astrológia Vám ich pomôže nielen odhaliť, ale aj nájsť spôsob, ako s nimi pracovať - využiť tie pozitívne, vyladiť pôsobenie tých druhých.
Objednajte sa na výklad svojho horoskopu! Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez ez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 3 2 2 2
Býk 2 2 2 3 1 1 1
Bli 4 4 2 2 4 5 4
Rak 4 4 3 3 1 1 4
Lev 4 4 2 2 1 2 2
Pa 3 3 3 3 3 4 3
5 5 3 3 2 3 3
Ško 1 1 2 4 2 1 1
Str 2 2 2 3 3 3 2
Koz 4 4 2 2 1 1 2
Vod 4 4 4 4 2 2 2
Ry 1 1 2 3 2 2 1

ˆ Milan Jurášek, 20.12.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia