Horoskop na týždeň od 19.12. do 25.12.2022

Vianočný týždeň by mal začať príjemne, viacero slabších harmonizujúcich aspektov nás posunie smerom, ktorým sa chceme uberať. Alebo aspoň pomôže vyvážiť prípadné trápenia, ktoré pociťujeme z nedostatku záujmu alebo času najbližších či partnera (možno čerstvo už bývalého). Prakticky celý týždeň (počas sviatkov ale už menej) sa ponesie v pôsobení kvadratúry Slnka s Jupiterom, ktorá by mohla priniesť sklamania z nereálnych očakávaní, preháňania či výstredností. Iných však môže vybudiť k vyšším výkonom, ak si však dali primerane reálne ciele. Vo štvrtok, ale aj ...

...deň pred či po, sa môžeme zoznámiť s niekým neobvyklým, prežiť niečo vzrušujúce, podnetné, no skôr krátkodobé. Áno, aj to :) Na sviatočné dni sa hormóny upokoja, budeme (aj tí okolo nás) milí, družní, vtipní, zhovorčiví, čo viac si priať.

Horoskop ako darček
Akcia December - ZĽAVA -15%

na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

viac info emailom

Skype, Whats App, mobil


Astrologické zaujímavosti: Počas týždňa sa udejú dve výrazné astrologické udalosti: V utorok poobede prejde Jupiter znovu z Rýb do Barana (už v Baranovi bol v tomto roku bol a niečo naznačil, od mája do októbra).
A v stredu pred polnocou nastáva zimný slnovrat - Slnko opúšťa znamenie ohnivého Strelca a presunie sa do zemského znamenia Kozorožca. Začína astronomická aj astrologická zima.
Živý, optimistický Jupiter nám do polovice mája budúceho roku prechodom ohnivým, nadšeným a bojovným Baranom môže priniesť prehnané presadzovanie, súťaživosť a vyhrotenie konfliktov, osobných aj celospoločenských. Na druhej strane môžu tieto energie vybaviť (aj to je v jeho "referáte") miernu zimu, a to by sme brali. 

Luna začína svoju púť znameniami vo Váhach, no už v pondelok nadránom prejde do Škorpióna. Ďalšie dva dni - od stredy rána do piatka rána - bude v Strelcovi a do nedele rána v  nasledujúcom Kozorožcovi. Prevažnú časť nedele strávi potom Luna v znamení Vodnára.

V piatok pred obedom bude v Kozorožcovi nov, ten zvyčajne symbolizuje, aspoň v nejakej oblasti, príležitosti k novým začiatkom. V tomto je kvadratúrami zapojený Jupiter, naznačuje to, že s nejakými mimoriadnymi príležitosťami by sme na najbližšie obdobie veľmi rátať nemali. Buď niečo s čím počítame nevyjde, alebo sa oddiali (sebapresadenie, kariéra). Páry s perspektívou však k sebe posunie, mnohé "do toho" spontánne "vhupnú" (Asc. v Rybách, Grandtrigón Venuša, Urán, Des.). 

A telegraficky, čo prinesú aspekty Luny do celkovej atmosféry:
Počas utorka večera budú najmä romantici a umelecky založení pociťovať, že niečo im bráni prežívať či uplatniť svoje tvorivé emócie, vo štvrtok večer to bude naopak - zdravý rozum dokáže ustrážiť nerealistické predstavy či neohraničený rozlet.
Počas sviatočného  víkendu vytvorí Luna až tri silnejšie pôsobiace konjunkcie. Výborná, ústretová, do atmosféry Štedrého dňa vhodná je harmonizujúca, po celý deň pôsobiaca konjunkcia s Venušou. Tá s Merkúrom, od poobedia pôsobiaca, môže spôsobiť aj zmeny nálad. Bude záležať na nás, čo s tým urobíme, ako to, teda aj seba, ukočírujeme.
Počas nedeľného predobedia môže zasa tá s Plutom vytiahnuť aj ťaživé témy, zintenzívniť emócie a ich prežívanie. Uvedomme si, že nie každý, s kým zdieľame tie svoje je psychoanalytik :)

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 2 3 3 1
Býk 2 2 2 2 1 1 3
Bli 2 2 4 4 2 2 2
Rak 2 2 2 3 4 3 3
Lev 3 3 1 2 2 2 4
Pa 1 1 3 3 1 1 2
3 3 3 3 4 4 3
Ško 2 2 4 4 2 2 3
Str 3 2 1 1 3 3 1
Koz 3 3 2 2 2 2 2
Vod 4 4 1 1 2 2 1
Ry 1 1 3 3 3 3 1

ˆ Milan Jurášek, 18.12.2022


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia