Horoskop na týždeň od 8.4. do 14.4.2024

Ako v minulom týždni, aj v tomto sa na celkovom dianí podpíšu najmä konjunkcie. Slnko už v pondelok vytvorí v znamení Barana presnú konjunkciu s Chirónom, tá mnohých počas prvej polovice týždňa prinúti uvedomiť si, čo ich obmedzuje a zraňuje, aj ako by to malo podľa nich správne byť. V druhej polovici týždňa sa so Slnkom stretne "koumák" Merkúr, ten to v hlave vyobracia a ponúkne možnosti, ako to optimálne riešiť aj vyriešiť. Riešenia to ale budú (môžu byť) také rázne, baranské. Mali by sme si ale dať záležať, aby sme tých zainteresovaných zbytočne neranili. O to viac, že tretia...

... silná konjunkcia (pôsobiť bude celý týždeň), v tiež určujúcom znamení Rýb je Marsa so Saturnom. A Mars je vládca Barana (teda je hodne zainteresovaný). Tato konjunkcia uprednostňuje razantné riešenia, riešenia "nadoraz". Medzi ľuďmi, aj medzi národmi pri veľkých konfliktoch. Takže verme, že k ničomu extrémnemu nedôjde, že na najvyššej úrovni hrajú šach tí, ktorých neopustil zdravý rozum - aj keď nám, obyčajným ľuďom predhodia len omrvinky pravdy. 

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v apríli
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Planéty sú umiestnené počas tohto týždňa len v pár znameniach, dokonca v nich vytvárajú konjunkcie, čo vplyv energií týchto znamení ešte znásobí. Dominovať budú energie najmä tie baranské - v tomto znamení je dokonca 5 prvkov: na začiatku znamenia Venuša, ďalej viacnásobná konjunkcia Slnka, Chiróna a Dračej hlavy a na konci znamenia retrográdny Merkúr. A do utorka poobedia to ešte podčiarkne aj Luna prechodom týmto znamením.
Do štvrtka poobedia bude potom Luna prechádzať Býkom - tiež silné znamenie: nachádza sa tu vo voľnej konjunkcii Jupiter s Uránom. Tí nás pomaly prichystávajú na zmenu hodnotových rebríčkov a ich vnímania (možno prvé signáli zaregistrujeme už koncom tohto mesiaca).
Do soboty večera bude Luna v Blížencoch a zvyšok víkendu v znamení Raka. Sú to prázdne znamenia, ich vplyv na celkové dianie nebude preto veľký.

Veľmi opatrne by sme mali našľapovať v pondelok a utorok, o to viac, že v pondelok večer bude v znamení Barana, na 20. stupni aj nov, spojený so zatmením Mesiaca. Viditeľný nad Amerikou (Texas). nechajme sa prekvapiť, čo všetko to môže spustiť...
Konjunkcia Luny s Jupiterom nám spríjemní stredu večer až do polnoci, no u iných zapracuje skôr konjunkcia s nevyspytateľným Uránom.
Vo štvrtok pozvite svoju blízku dušičku na romantický obed, ak sa nedá poteší aj milá správa WhApp om, nezabudnite ale na smajlíky :)

Na piatkové poobedie by som si nič vážne nechystal, v sobotu poobede nič väčšie nekupoval, nedohadoval ani nepodpisoval a v nedeľu, tak isto od obeda do neskorého večera, neočakával od blízkych žiadne mimoriadne ústretovosti. Ale snažiť sa vytvárať dobrú náladu treba :)

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 1 2 2 3 3 3
Býk 2 1 2 1 2 2 3
Bli 1 1 2 1 1 1 3
Rak 4 4 2 1 4 4 2
Lev 1 1 3 1 1 1 3
Pa 2 1 2 2 3 3 3
4 3 4 2 2 2 5
Ško 2 1 2 2 3 3 1
Str 2 1 2 2 4 4 2
Koz 3 1 1 1 3 3 2
Vod 2 2 3 3 3 3 2
Ry 2 1 1 1 3 3 1

 

ˆ Milan Jurášek, 07.04.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia