Horoskop na týždeň od 15.5. do 21.5.2023

Ak ste sa v nedeľu doma či niekde vonku nepohádali alebo chceli niečo uzavrieť a narazili, tak si to ani v pondelok a v utorok nepokazte. Otočka Merkúra z retrográdneho do priameho pohybu (ale aj opačne) vie takéto situácie nejako zázračne vybudiť. Ani nepošlite svojho šéfa... no viete kam. Jupiter a Pluto, boh Olympu a boh podsvetia budú počas týždňa hľadať spoločnú reč. A že je medzi Jupiterom a Plutom kvadratúra, pôjde im to ťažšie. Niekde budeme musieť povoliť, inde ustúpiť. Patrón Neptún to ustráži, harmonicky zladený so Slnkom aj Marsom ponúkne spôsoby...

... ako pomôcť druhým a tým aj sebe. V druhej polovici týždňa bude Mars v opozícii na Pluto v postavení, ako keď sa mladší brat so starším v detskej izbe pretláčajú, alebo si vzájomne berú, čo im napadne. Detský boj o moc zvyčajne ukončí rodič, no pre nás veľkých to bude výzva, aby sme - hoci sa cítiac v práve - nezabudli na etiku. Skúsme tento príval energie využiť konštruktívne, napr. fyzickou prácou na záhradke. V žiadnom prípade pri spozorovaní potenciálneho konfliktu neprovokujme!

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj počas mája

+ ďalšia ZĽAVA  -10%, posledný týždeň pre Býkov
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Týždeň sľubuje rozkolísanú astrologickú atmosféru, máme tu až tri prechody planét z jedného znamenia do nasledujúceho. V utorok večer prejde Jupiter po približne ročnom prechode znamením Barana do znamenia Býka. Na ďalší rok by nám mal priniesť pokoj, rozvahu a stabilitu.
V sobotu podvečer sa presunie z Raka do znamenia Leva Mars. Planéta ohnivého charakteru do ohnivého znamenia. Uvidíme, čo to počas nasledujúcich dvoch mesiacov spôsobí na našej aj geopolitickej scéne. A tiež ako to zasiahne do našich individuálnych horoskopov.
A do tretice: udalosťou mesiaca je v nedeľu ráno prechod Slnka z Býka do komunikačného, nestáleho znamenia vzdušných Blížencov.

Ubúdajúca Luna prejde hneď v pondelok predobedom z vodného znamenia Rýb do ohnivého Barana, v stredu poobede do zemitého Býka a v piatok večer do vzdušných Blížencov, kde bude až do konca víkendu.
Prejde teda znameniami, ktoré sú obsadené planétami. S vplyvom Luny treba preto tento týždeň rátať, vytvorí s nimi spolu až sedem konjunkcií so silnejším pôsobením ako bežne.

Komplikovanejšie môže byť už pondelkové doobedie, môžeme byť až príliš empatickí k ľuďom okolo nás a preberať ich nálady. Možno vypočujeme a dobre poradíme, možno si len zafantazírujeme. Treba sa ale vyhnúť tým negatívnym!
Utorok je vhodný deň na poliečenie svojich boliestok. Aj silní bojovníci by si mali nájsť čas na pofúkanie svojich rán!
Streda vyzerá byť veľmi komplikovaným dňom, v Býkovi je priveľa planét, dopad ich energií aktivovaných Lunou závisí od našich dispozícií v Osobnom horoskope. Pre istotu, nepúšťajme sa do ničoho neobvyklého!
Štvrtok by mal byť, najmä v bežnej pracovnej dobe, ústretovým dňom. Je vhodný aj na stretnutia, rozhovory, chatovanie s opačným pohlavím. Večer však môžeme očakávať aj niečo prekvapujúce či neobvyklé.
V piatok podvečer bude v Býkovi nov. Ten býva spájaný s novými začiatkami. Pre niekoho tie rozbehnuté udalosti vyvrcholia za dva týždne, iným sa dopad záležitostí, ktoré rozohrali vyvrbí až za pol roka. Znovu viac napovie Osobný horoskop, malú nápovedu však dám - vládca Býka je Venuša :) .
Sobota by mala byť pokojná, okrem ranných hodín.
A v nedeľu práve tie ranné hodiny budú vhodné pre pokračovanie s preliečovaním z utorka, najlepšie vo dvojici :).

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 4 3 3 3 3 1
Býk 3 3 1 1 1 2 2
Bli 2 2 1 2 2 2 2
Rak 5 3 3 2 2 3 2
Lev 3 3 3 4 4 3 1
Pa 2 2 1 1 1 3 3
5 5 4 3 3 3 3
Ško 3 3 2 2 2 1 3
Str 1 1 1 2 2 4 4
Koz 3 3 1 1 1 3 3
Vod 2 2 2 3 3 3 3
Ry 2 2 1 1 1 3 3

ˆ Milan Jurášek, 14.05.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia