Horoskop na týždeň od 24.9. do 30.9.2018

Všetkých, ktorí dúfali, že po pár výbušných týždňoch, keď mnohí z nás mali dosť čo robiť, aby nápor sledu nečakaných udalostí aspoň ako-tak ukočírovali, príde už jeden oddychovejší, musím sklamať. Žiaľ, tento to ešte nebude! Skoro všetky dni budú poznačené obmedzujúcim vplyvom Saturna, ktorý "veci" brzdí a komplikuje. No niektorí z nás, aj napriek tomu, dokážu počas prvých dní týždňa urobiť šikovné, až strategicky významné rozhodnutia. Iba počas víkendu, možno už v piatok tieto obmedzujúce ...

... vplyvy vyváži či dokonca nahradí - u koho ako - prílev energie a presvedčivosti. Mnohí sa odvážne pustia bojovať za svoju pravdu či sny. Iní nemusia mať až tak vysoké ambície, bude im stačiť aj víkendový románik s niekým amorovým.

Astrologické zaujímavosti: Slnko máme od predchádzajúcej nedele vo  Váhach, vplyv tohto znamenia nám prinesie viac komunikácie do vzťahov. Od stredy sa zvýši aj vplyv energií znamenia Rýb, planétka Chirón sa do tohto znamenia znovu vráti po päť mesačnom výlete v Baranovi. Netreba však zabúdať na výrazný vplyv znamenia Kozorožca, ktorý ovplyvňuje dianie v nás i vo svete už od minulých Vianoc.

Luna sa bude aj počas tohto týždňa zdržiavať v štyroch znameniach. Do utorka po polnoci bude v Rybách, do štvrtka rána v Baranovi a do soboty poobedie v Býkovi. Zvyšok soboty a nedeľu bude potom luna prechádzať nasledujúcim znamením Blížencov.
V utorok skoršie ráno bude v Baranovi vrcholiť nov, presná opozícia Luny z tohto znamenia na Slnko vo Váhach. Jeho účinky trvajú len zopár hodín, preto buďme -  najmä citlivejšie povahy - počas utorkového doobedia rozvážnejší! A nič si "neberme príliš k srdcu", veď za pár hodín to nemusí byť vôbec pravda!
Luna môže celkovú náročnú atmosféru tohto týždňa ešte prechodne zhoršiť v utorok poobede, vo štvrtok poobede a od piatka večera do soboty rána.
A teraz pozitívne vplyvy Luny: dá sa s nimi rátať už v pondelok ráno, no omnoho výraznejšie sa prejavia v nedeľu ráno. Už teraz môžeme začať dumať, ako vhodne využijeme svoju energiu a presvedčivosť :-)

Už celé týždne trvá obdobie, keď je múdre "príliš nevyskakovať". No ak sme v situácii, keď niečo už nemôžeme odložiť, preložiť, posunúť na neskôr - čo vtedy? Ako hovorí aforizmus - vtedy býva "každá rada drahá".
A môže to byť aj tá od astrológa. Astrológia Vám ponúkne odpovede na rôzne otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne ho robíme aj
on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop chystáme na niektorý z októbrových víkendov. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 1 1 3 3 1 1
Býk 2 4 4 4 4 3 4
Bli 3 2 2 2 2 1 1
Rak 2 4 3 3 1 1 2
Lev 2 2 2 3 3 1 1
Pa 4 4 4 2 2 2 3
2 4 4 4 4 2 2
Ško 3 3 3 5 5 4 3
Str 3 2 2 4 4 3 4
Koz 1 4 4 1 1 1 2
Vod 2 3 3 1 3 2 2
Ry 1 2 2 2 2 2 3

ˆ Milan Jurášek, 23.09.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia