Horoskop na týždeň od 28.8. do 3.9.2023

Pred nami je špecifický týždeň. Planéty sú v horoskope umiestnené v protiľahlých znameniach, naproti sebe, tie rýchle sú v znameniach naproti tým pomalým. Teda nevyskytuje sa tu žiadna komplikovaná kvadratúra, dokonca ani žiadna presná opozícia, prevahu majú tzv. vedľajšie aspekty, kvinkunxy a seskvikvadráty. A tie, hoci pôsobia slabšie, môžu prinášať závany osudovosti. O to viac pre jednotlivé dni tento krát zavážia aspekty rýchlej Luny. Tá okrem pár kvadratúr vytvorí najmä opozície a konjunkcie so silnými účinkami. Jediné dva "veľké" aspekty poznačia začiatok...

... a koniec týždňa. V pondelok a utorok nás môže ešte pribrzďovať opozícia Slnka a Saturna z predchádzajúcej nedele, víkendové dni zasa oživí zemský trigón medzi Jupiterom v Býkovi a Merkúrom v Panne, ten zasa bude presný až v nasledujúci pondelok. A keďže je Merkúr v retrográdnej fáze, prínos tohto trigónu si môžeme vychutnať až trikrát. Napr.: to čo sme začiatkom augusta vymysleli, začali môžeme v tieto dni ešte zdokonaliť, vylepšiť a koncom septembra to finálne uzavrieme, posvätíme, zverejníme, uvedieme do života. :)

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v auguste

+ ďalšia ZĽAVA  -10%, pre Panny
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Mimoriadny v  tomto týždni je tzv. Blue Moon, "Modrý Mesiac". Nie, že by Luna bola do modra, je to označenie, keď sa v jednom kalendárnom mesiaci vyskytnú dva splny. Ako v tomto - prvý bol 1. augusta večer, tento druhý "modrý" bude vo štvrtok, 31. nadránom.
Astrologicky omnoho významnejšie je zdanlivé zastavenie Urána na 24. st. znamenia Býka a jeho prechod do retrográdneho smeru. Od Saturna sú teda všetky pomalšie planéty retrográdne - procesy, ktoré symbolizujú sa spomalia, zvnútornia,  prehĺbia... (Dokonca im tento týždeň sekundujú aj retrográdny Merkúr s Venušou)
U Urána (pubertiaka v nás) konkrétne - na 5 mesiacov, do konca januára budúceho roku budeme pravdepodobne robiť nové chyby, aby sme nemuseli opakovať tie staré :) 

Luna do pondelka poobedia dobehne ešte znamením Kozorožca, do stredy poobedia bude prechádzať Vodnárom a do piatka poobedia Rybami. Nasledujúce znamenie Barana opustí v nedeľu podvečer a zvyšných pár hodín ju nájdeme už v znamení Býka.

Spomínaný spln môže skomplikovať noc zo stredy na štvrtok (vo voľnej konjunkcii s Lunou je obmedzujúci Saturn), no celá streda aj utorok sa dajú zaradiť medzi náročnejšie dni. A vlastne aj štvrtok po pracovnej dobe - hrozia hádky aj nerozumné nákupy a nevýhodné obchody.
Nakoniec, aj pondelok a tiež nedeľa nemusia byť bezproblémové; môžu priniesť hlboké emocionálne zážitky, ktoré by mohli byť - ak sa "udejú" medzi partnermi, alebo pri nedostatku času - aj nepríjemné a ťažko spracovateľné.
Vyzerá to, že harmonizujúca, pohodová a ústretová bude len sobota, lebo aj piatok môže mnohých vykoľajiť svojou nereálnosťou. Vyhnime sa osobám, pri ktorých sa necítime príjemne, nedajme sa na nič nalákať!  

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 2 2 4 3 4 3
Býk 3 5 4 3 2 3 2
Bli 2 3 4 5 4 3 2
Rak 3 4 3 3 4 3 4
Lev 2 4 3 4 2 2 1
Pa 1 2 2 4 2 2 1
2 2 1 2 1 2 1
Ško 2 3 2 2 2 4 3
Str 1 3 3 3 2 2 1
Koz 1 2 1 1 1 3 1
Vod 1 2 1 2 1 2 1
Ry 1 3 1 1 1 2 1

ˆ Milan Jurášek, 27.08.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia