Horoskop na týždeň od 15.1. do 21.1.2024

Aj v tomto týždni, tak ako v minulom, budú dominovať harmonizujúce vplyvy medzi znameniami, najmä zemského a vodného živlu. Tie nám počas pracovných dni skoro zaručia stabilitu a prosperitu. A každý deň aj nejaké príležitosti uspieť. V pondelok, ale aj v utorok sa výraznejšie prejaví tiež ohnivý živel, mnohí si intuitívne zvolia správny smer - alebo vhodného partnera na cestu do budúcnosti, pokročia vo svojom partnerskom vzťahu alebo nadviažu nečakane spontánne vzťah nový. Jediná neharmónia je piatková kvadratúra Neptúna s Venušou (pôsobiť môže od stredy do...

... nedele), tá môže priniesť sklamania z nerealistických očakávaní, rozčarovania z nečakaných zmien v osobných vzťahoch, vytriezvenia zo zamilovanosti, rôzne podvody a klamstvá.
Atmosféra týždňa bude ale až do sobotného poobedia gradovať - Slnko dobehne Plutona na posledných minútach posledného stupňa Kozorožca, znamenia štruktúry a systému a tým zavŕši ich posledný ročný cyklus v tomto znamení. Zároveň začne nový, ten však skončí o rok už v spoločenskom, skupinovom znamení Vodnára. Nechajme sa prekvapiť, aké transformujúce energie a aj zmeny nám táto symbolika do našich životov - a možno už v budúcich dňoch - prinesie.

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v januári
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Počas víkendu sa udejú dokonca až dve veľké udalosti. A je možné, že ich spoločné pôsobenie nás môže, v tom čo vyvolajú alebo čo prinesú, v najbližších týždňoch aj rozkolísať.
V sobotu poobede prejde Slnko z Kozorožca do znamenia Vodnára a vzápätí, v nedeľu dve hodiny po polnoci prejde do Vodnára z Kozorožca aj Pluto.

Zaujímavé je aj to, že planéty ((tentokrát aj s Lunou) sú len v jednej polovici horoskopu a naproti je - už pár týždňov a aj ďalších pár bude - Lilit . Temná žena v našom vnútri - ako znie názov jednej knihy o nej. Teda temná, keď je nepriznaná, nevedomá... a tým že je naproti, že akoby vyvažuje ten horoskop, to jej význam posilňuje... Univerzálna rada, najmä dámam - priznajte si aj svoju temnú stránku!

Dorastajúca Luna bude do utorka skorého rána prechádzať znamením Rýb, do štvrtka rána Baranom, do soboty poobedia Býkom a zvyšnú časť víkendu potom znamením Blížencov.
Znovu sú to znamenia, obsadené planétami, Luna teda zasiahne do celkového diania zasa dosť výrazne (spomínal som), môže priniesť:

- v pondelok od poobedia nejasnosti, romantikom, umelcom a zaľúbeným aj inšpiráciu a krásne nočné zážitky
- v utorok netlačme príliš na pílu,
- v stredu doobeda si ujasnime čo chceme a čo nie, poobede a večer aj to kadiaľ kráčať a kadiaľ cesta nevedie - tá naša!
- štvrtok - najmä poobedie, večer a noc - môžu byť mimoriadne!
- na piatkové poobedie sa ozbrojme trpezlivosťou
 - v sobotu a nedeľu neprebehne konjunkcia Luny so žiadnou planétou, no zážitky môžeme mať intenzívne, treba sa ale otvoriť možnému!

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 4 5 3 3 2 3
Býk 3 2 2 2 2 2 4
Bli 3 3 3 2 2 3 2
Rak 3 4 4 2 2 1 3
Lev 2 3 3 3 3 2 2
Pa 2 3 3 1 1 1 3
3 2 2 2 2 1 2
Ško 1 3 3 2 2 1 2
Str 3 2 2 2 2 2 4
Koz 1 3 3 1 1 1 3
Vod 2 2 2 3 3 3 3
Ry 1 2 2 1 1 1 3

 

ˆ Milan Jurášek, 14.01.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia