Horoskop na týždeň od 21.10. do 27.10.2019

Romantická atmosféra z nedele sa prenesie aj do pondelka, možno aj do utorka. Pozitívne to zhodnotia aj umelci a tí, ktorí vyhľadávajú kultúrne zážitky a inšpirácie. Planéta lásky - Venuša však ovplyvní aj posledné pracovné dni, nejednému prinesie závany vášne, žiadostivosti a dobyvačnosti. Iní môžu v týchto dňoch nájsť spôsob či cestičky, ako uskutočniť svoje sny. Alebo pokročiť vo svojom duchovnom napredovaní. Pre ďalších však bude druhá polovica týždňa náročnejšia, k spomenutým vplyvom sa pridá - a výrazným spôsobom - citový chlad a potreba demonštrovať svoju prevahu. Pozor na ...

... agresivitu a riziko, hrozia aj zlomeniny! Tieto vplyvy vyvrcholia v nedeľu, preto sú obidva víkendové dni nevhodné na náročnú turistiku, silové športy aj riešenie partnerských a rodinných nezhôd!

Astrologické zaujímavosti:  K určitej zmene astrologickej klímy príde v stredu večer - Slnko opustí znamenie Váhy a prejde do nasledujúceho znamenia Škorpióna. Až tak výrazná zmena to však nebude - pôsobenie kvalít znamenia Škorpióna sme mohli pozorovať už od prvej dekády októbra, kedy sa do tohto znamenia presunuli z Váh Merkúr a Venuša. 

Luna počas tohto týždňa pobudne až  v piatich znameniach - v pondelok večer prejde z Raka do Leva a v stredu neskôr večer do Panny. Od piatka neskorého večera do nedele tiež neskorého večera bude Luna prechádzať Váhami a ten zvyšok nedele bude už Luna prechádzať nasledujúcim znamením Škorpióna.
Luna tento týždeň cúva - speje k novu, ktorý však bude presný až na budúci pondelok skoro ráno. Počas tohto pondelka po obede vytvorí Luna so Slnkom kvadratúru, ktorá nám môže znepríjemniť pracovný deň, najmä ak budeme výbušní a neústupní. Ako ďalšie problematické hodiny možno spomenúť tie v utorok od polnoci do rána, okolo polnoci z utorka na stredu, v stredu večer a tiež  v sobotu večer.
Sú tu aj hodiny priaznivé: je to prvých pár pondelkových, v utorok neskôr večer a v stredu nadránom - tak ich využime najlepšie, ako vieme!

Niekedy sa snažíme, venujeme nejakému zámeru čas aj energiu a ono to stále nejde a nejde. A zasa inokedy necháme (alebo niekto druhý nechá) len tak "niečo plávať",  bez snaženia - a ono to vyjde takpovediac "samé".
Je to dané kvalitou času - tá sa stále mení, v malých aj veľkých cykloch. Niekedy je priaznivejšia pre jednu oblasť, inokedy pre nejakú inú, a zasa sú časy, keď treba len  "ísť na voľnobeh".
Aj v tomto Vám môže pomôcť astrológia - určiť, ako je to konkrétne pre Vás.   
Astrológia Vám ponúkne odpovede na rôzne otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne ho robíme aj
on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.

Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 2 2 4 4 4 4
Býk 4 5 4 2 2 4 4
Bli 2 3 2 3 3 2 2
Rak 2 3 2 1 1 5 4
Lev 1 1 1 3 3 3 3
Pa 1 3 2 1 1 2 2
3 3 2 2 2 2 2
Ško 3 3 2 2 2 2 2
Str 1 1 1 4 4 1 1
Koz 2 2 2 1 1 4 4
Vod 3 4 4 2 2 3 3
Ry 2 3 3 5 5 3 3

ˆ Milan Jurášek, 01.10.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia