Horoskop na týždeň od 17.7. do 23.7.2023

Vyzerá to, že týždeň ľahký nebude a že najpríjemnejšie z neho budú tie dva prvé dni. Tie ďalšie môžu pred nás postaviť rôzne výzvy, niečo nebude - doma, v práci aj na dovolenkách - fungovať ako má, iní budú musieť hľadať náhradné riešenia, často komplikované. Mnohí budú hodnotiť na konci týždňa ako ešte náročnejšiu jeho druhú polovicu, môžu sa začať kaziť veci (napr. auto či elektronika, alebo klíma na hoteli, doma, v práci), vzťahy medzi partnermi alebo firemné (niekto zneužije pracovnú hierarchiu, iní toho budú mať dosť a povedia si "stačilo!"). A nakoniec dobrá správa, najľahšie...

... - a mnohí aj naozaj úspešne - prežijú tento týždeň ľudia kreatívni, nápadití, hraví a tiež umelci. A samozrejme tí zamilovaní. Však je leto a lásky k nemu patria, tak si ich užime :)
Aj keď ďalšie mesiace možno ukážu, že s letom dozneli aj ony (tie lásky) :(

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj počas júla

+ ďalšia ZĽAVA  -10%, celý mesiac pre Rakov
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Naozaj výrazné zmeny astrologickej klímy sa udejú v nedeľu. Skoro ráno prejde Slnko z Raka do znamenia Leva, pár minút predtým sa už celé dni spomalená Venuša úplne zastaví a stane sa asi na mesiac a pol retrográdnou. Ponúkne nám priestor a možnosti pobádať nad vzťahmi, nielen partnerskými. Poobede obráti svoj chod na retrográdny zasa Chirón, zranený liečiteľ. V nasledujúcich mesiacoch nám môže "prihrať" lekcie, ako pracovať so svojimi zraneniami aj ako prijať bolesť, čo ich sprevádza.

Tak ako v minulom týždni, aj v tomto bude Luna prechádzať znameniami, ktoré sú oživené planétami (do utorka rána bude v Rakovi, do štvrtka večera v Levovi, do nedele rána v Panne a potom v znamení Váh), rátajme preto s jej výraznejším premenlivým vplyvom.
Najmä počas konjunkcií.
Prvá bude v pondelok, Luna na 25. stupni Raka dobehne Slnko. Nov bude presný večer, ale jeho účinok budeme pociťovať od pondelkového rána do nasledujúceho utorkového. Pripravme si niečo, čo by sa pre tento náš nový začiatok hodilo!
Ako druhú významnú vnímam štvrtkovú poobedňajšiu, Luny s Venušou  Luna ako druhá ženská planéta posilní Venušu na vrchole konfigurácie tzv. Prst Boží. Táto bude pôsobiť prakticky celý týždeň a naznačuje smerovanie k duchovnu, napriek prekážkam. Jej základňu tvorí Neptún - romantika, snívanie a Pluto - vášeň. Čiže otvorenie srdca, alebo 4. čakry naciťovaním, úprimnou láskou, s pomocou partnera či partnermi vzájomne. Takže sa skúsme naladiť na rovnakú spoločnú vlnu :) Pôjde to ľahko, celý štvrtok bude deň mimoriadne  ústretový.
Stredňajšia konjunkcia s Merkúrom poznačí celý deň náladovosťou, netreba ani robiť závažné rozhodnutia!
Konjunkcia s Lilit zasa mnohým prihrá také okolnosti, že noc zo stredy na štvrtok strávia vášnivým milovaním.
Rovnako výrazná bude aj tá piatková s Marsom, môže priniesť presvedčivosť, no skôr impulzívnosť a  podráždenosť.
Od sobotného večerného rande (a nočných plánov) veľa neočakávajte, môžu ich sprevádzať neistoty a zmätky. Niekomu môže aj Neptún jeho sny zmeniť na prach.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 2 2 2 2 2 4
Býk 3 4 4 4 3 3 3
Bli 2 1 1 1 3 3 1
Rak 3 3 3 2 3 2 3
Lev 2 2 2 2 2 2 3
Pa 2 2 2 2 2 2 2
3 1 1 1 2 2 1
Ško 1 3 3 3 1 1 2
Str 2 3 3 3 3 3 2
Koz 2 2 2 2 2 2 3
Vod 2 4 4 4 4 4 2
Ry 1 3 3 3 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 16.07.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia