Horoskop na týždeň od 13.1. do 19.1.2020

Hneď v pondelok večer nám Venuša prechádza do obetavých Rýb a tým čiastočne vyrovná živlovú nerovnováhu z uplynulých týždňov. A aspoň trochu zjemní ten chlad, ktorý tu už nejakú dobu na nás striehne. A ktorý hrozil aj drsnými prejavmi, až závanmi ukrutnosti. Na rôznych úrovniach. A tieto mohli už počas uplynulého víkendu, no môžu aj počas týchto dní ďalej gradovať. Naozaj by sme mali - aspoň počas prvej polovice týždňa - robiť len bežné veci, nestarať sa do toho, do čoho nás nič :-), neriešiť, čo nás nepáli a čo ...

... môže týždeň-dva počkať. A hlavne prijať, že "čo bolo, to bolo, terazky... :-)" odteraz to môže byť ináč. Počas víkendu nebuďme tvrdohlaví, nie všetko čo vymyslíme bude geniálne, nie všetko sa dá realizovať!
Rada: Ak chceme týmto týždňom preplávať bez úhony, nájdime a zoberme si zo znamenia Kozorožca čo najviac pozitívneho: tu, tu a tu. Zatiaľ sa - nedeľa večer - zemský živel "nezbláznil", nejaké veľké zemetrasenia neboli. Hoci tých menších a stredných bolo na celom svete počas dňa celé desiatky.  

Astrologické zaujímavosti: Okrem Venuše, ktorá od pondelka večera prechádza Rybami (staneme sa citlivejší) zmení svoje znamenia aj Merkúr - vo štvrtok večer prejde z Kozorožca do znamenia Vodnára. Na približne dva a pol týždňa budeme viac otvorení novým myšlienkam, zvýši sa nám aj intuícia, môžeme však neuvážene boriť to staré.

V pondelok do poobedia bude Luna v Levovi, do stredy poobedia bude prechádzať Pannou a do piatka večera Váhami. V nasledujúcom Škorpiónovi bude Luna až do nedele pár minút pred polnocou, kedy prejde do znamenia Strelca.
S hodinami od piatka obeda až do podvečera rátajme ako s možnými problematickými, Luna vytvorí kvadratúru so Slnkom, tento neharmonický aspekt často býva spúšťačom rôznych problémov, môžeme byť netrpezliví, neústupčiví (alebo na niekoho takého naraziť), neschopní kompromisov.
Ďalšie potenciálne výbušné hodiny môžu byť v utorok nadránom aj neskôr večer, aj od stredy obeda až do večera. Iní si naopak v stredu neskoro večer vyriešia partnerské nezhody - pravdepodobne udobrovaním :-). Vo štvrtok až do obeda neriešme veľký biznis, ani nekupujme niečo na dlhé roky, v piatok ráno zasa netlačme na pílu. Pár hodín okolo polnoci z piatka na sobotu môže byť veľmi výbušných (hádky, ohováračky), ale sobotňajšie ráno (možno už od skorého rána) to nejednému vynahradí - pre mnohých najlepšie hodiny týždňa! Pre ďalších to zasa môžu byť tie posledné nedeľné - a nielen v partnerskej oblasti! 

Aj počas budúceho roka Vám ponúkam služby astrologického poradenstva. Astrológia je schopná ponúknuť odpovede na rôzne Vaše otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. Tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.

Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 3 2 2 3 2 2
Býk 3 2 1 2 1 2 2
Bli 2 3 4 1 2 3 3
Rak 2 3 2 4 5 1 1
Lev 1 2 3 3 2 3 3
Pa 1 1 2 1 3 3 3
1 4 2 2 1 2 2
Ško 3 3 2 2 3 2 2
Str 2 3 4 3 4 2 2
Koz 1 1 4 4 2 1 1
Vod 2 2 3 3 4 3 3
Ry 1 2 3 3 1 1 1

ˆ Milan Jurášek, 20.12.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia