Horoskop na týždeň od 5.2. do 11.2.2024

Astrologická atmosféra sa od tohto týždňa priam skokovo mení, končí predĺžená dominancia konzervatívneho Kozorožca (ten sa doteraz zubami-nechtami držal starého). Vodnárske energie v duchu - bratstvo, rovnosť, sloboda budú "v lufte" stále viac cítiť. A veríme, že aj vidieť výsledky :) Týždeň začneme s nadšením a presvedčivosťou, možno až tak, že to bude niekomu vadiť. V prvej polovici týždňa bude výrazný aj vplyv Venuše, ale skôr obmedzujúci. V strede týždňa bude pokračovať pozitívnejšie, prinesie viac voľnosti do vzťahov, niektorí si niekoho nabrnknú, iným sa vydarí...

...  nečakane výhodný obchod. Ďalších to posunie k duchovnosti či súnaležitosti. Ak však nebudeme dostatočne prispôsobiví, koledujeme si o problémy, pozor aj za volantom! Z víkendových dní by mala byť pokojnejšia nedeľa, v sobotu by sme mohli niečo prehliadnuť, alebo sa niekoho -spôsobom, akým s ním budeme hovoriť - necitlivo dotknúť.

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj vo februári
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Od pondelka rána sa pridáva k doposiaľ osamelému Slnku vo Vodnárovi (to prešlo už polovicu svojej dráhy týmto znamením) aj Merkúr. Na prvom stupni je síce aj Pluton, ten sa zatiaľ v tomto znamení len udomácňuje, "rozkukáva".

Luna počas tohto týždňa prechádza znovu znameniami obsadenými planétami, preto aj jej vplyv bude na celkové dianie - v porovnaní s predchádzajúcimi týždňami - výraznejší.
Do utorka obeda bude Luna prechádzať Strelcom, do štvrtka poobedia Kozorožcom, do soboty poobedia Vodnárom a zvyšný čas strávi Luna už v znamení Rýb.

Z prvých dvoch "strelcovských" dní by mal byť príjemnejší pondelok, utorok bude len taký obyčajnejší.
Prechod Luny Kozorožcom budeme v stredu hodnotiť pozitívnejšie ako vo štvrtok. Jej konjunkcia s Venušou môže - najmä v stredu poobede a večer až do noci - zintenzívniť jej prejavy: srdečnosť, ústretovosť, užívanie si pobytu v spoločnosti aj intimity vo dvojici. Štvrtkovú konjunkciu s Marsom asi nie každý zvládne, zvyčajne prináša netrpezlivosť, podráždenosť a impulzívnosť, no aj odvahu bojovať za správnu vec.
Na štvrtkové poobedie a noc na piatok budú mať vplyv až dve konjunkcie, s Plutom aj Merkúrom. Zintenzívnia naše prežívania a záleží na okolnostiach a s kým tento čas strávime. A  akým spôsobom spracujeme to, čo z našich hĺbok vydolujeme. Nerozpakujme sa hovoriť o svojich pocitoch, neodvolateľné rozhodnutia však radšej nerobme!
Ani večer a noc z piatka na sobotu a ani tú nasledujúcu nebudú veľmi priať vzťahom. Tú zo soboty na nedeľu môže znepríjemniť obmedzujúci Saturn, asi sa nedokážeme patrične uvoľniť...
Piatkový nov vo Vodnárovi tesne pred polnocou - s účinkom od večera do nasledujúceho  rána - vyzerá komplikovane. Pre rodiny aj partnerstvá, možno sa to dotkne aj kariéry...
V horoskope pre tento okamih sú Slnko a Luna na 21. stupni znamenia Vodnára, úplne na začiatku 4. domu rodiny, v kvadratúre na Urána (vládcu Vodnára) v siedmom dome trvalých partnerstiev - čiže nečakanosti.... Na hrote 7.domu je síce dobrodej Jupiter, a ten by mohol hodne vyžehliť, je ale v kvadratúre na Merkúra - teda spoločná reč sa môže hľadať len ťažko... Snáď rodiny "šlapajúce" v stabilnom móde to môžu mať ľahšie (zvyčajne tu obmedzujúco pôsobiaci Saturn je harmonicky aspektovaný) ... Uvidíme, do pol roka, do splnu vo Vodnárovi...
Ako vždy, netýka sa to všetkých, len a najmä tých, ktorým táto konštelácia nejako "sadne" na ich Osobný horoskop.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 4 3 3 2 3
Býk 2 1 1 1 3 1 1
Bli 2 1 2 1 1 1 3
Rak 2 3 3 4 4 3 2
Lev 2 2 4 3 4 3 4
Pa 3 2 2 1 2 2 4
3 3 4 3 3 2 3
Ško 2 1 1 1 3 1 1
Str 2 2 2 2 3 3 3
Koz 3 1 1 1 2 1 1
Vod 3 2 2 1 2 1 2
Ry 2 2 1 1 3 1 2

 

ˆ Milan Jurášek, 04.02.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia