Horoskop na týždeň od 18.3. do 24.3.2024

Aj tento týždeň ovplyvnia najmä mocne pôsobiace konjunkcie, jeho prvú polovicu tá z predchádzajúceho týždňa, presná v nedeľu (Slnka s Neptúnom, na 28 st. znamenia Rýb). Tí, ktorí sa prispôsobili a držali sa pri zemi, to budú mať ľahšie. Ostatní si môžu svoje túžby a predstavy zamieňať s realitou a pravda bude pre nich to, čo chcú, aby pravda bola. Počas utorka a stredy rýchly Merkúr dobehne ku konjunkcii Chiróna s Dračou hlavou (17. a 18. st. Barana) a tým ju posilní. Ľahšie budeme vedieť vyjadriť, ako a čo cítime a o čo usilujeme. Už od stredy do konca týždňa zasa konjunkcia...

... Venuše so Saturnom na 13. st. Rýb (presná po polnoci zo štvrtka na piatok) nám zasa môže priniesť do všetkých druhov vzťahov určité skúšky, testovanie. Tie stabilné to posilní, u tých ostatných môžu spochybniť ich opodstatnenie. Aj budúcnosť.  
Presné stupne konjunkcií vypisujem zámerne, tí čo majú na týchto alebo v ich okolí nejaké planéty alebo iné citlivé prvky svojho Osobného horoskopu, tých to "postihne" viac. Neznamená to ale, že vplyvy sú negatívne, len to, že budú výraznejšie. A viac nás budú nútiť, aby sme konali nejakým konkrétnym spôsobom. Čo však napokon urobíme, aké postoje zaujmeme, je však na nás, na našej rozhľadenosti, často krát aj na odvahe stáť si za svojím a "plávať proti prúdu".
Ešte k nedeli, v podvečer Venuša vytvorí sextil s Jupiterom, stretnú sa dve priaznivé planéty, prihrajú nám pohodu, spokojnosť a šťastie. A znovu bude na nás, akým spôsobom to zakomponujeme do svojho života.

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v marci
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: V stredu ráno začína nový astrologický rok, Slnko prechádza z Rýb do znamenia Barana, presne o 4:06 hod.
A v sobotu, ani nie hodinu po polnoci sa do znamenia Rýb presunie z Vodnára Mars, a tým skončia rebélie z posledného mesiaca-dvoch.

Do  utorka večera bude Luna prechádzať Rakom, do piatka rána Levom a do nedele neskorého večera Pannou. Zvyšných pár hodín bude potom Luna v znamení Váhy.

A čo pridá k celkovej astrologickej atmosfére Luna?
Z pondelka bude príjemnejšie doobedie, aj o nie pre každého, od obeda si strážte vyjadrenia a plány. A nevyhýbajte sa riešeniam. 
Utorok bude priať umelcom a zamilovaným, realisti sa budú cítiť nesvoji.
Vo štvrtok je múdre väčšinu povinností urobiť doobeda, v piatok to bude opačne, tí ktorí doobeda pritlačia na pílu, môžu naraziť na podobného!
Od soboty by sme nemali očakávať priveľa, možno pomôžu rozhovory s najbližšími, čo by sme mohli skorigovať, kde ubrať...
V nedeľu neverte všetkému, čo cítite, môže to byť úplne ináč, nerobte ani  unáhlené závery...

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 2 2 2 4 4
Býk 1 1 3 3 2 2 2
Bli 3 3 1 1 3 3 3
Rak 3 1 3 2 3 3 3
Lev 2 2 1 1 2 2 2
Pa 3 3 2 2 2 2 2
3 3 2 2 4 4 4
Ško 3 3 5 5 3 2 2
Str 2 2 3 3 3 3 3
Koz 2 2 2 2 2 2 2
Vod 2 2 4 4 4 4 4
Ry 1 1 3 3 2 2 2

 

ˆ Milan Jurášek, 17.03.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia