Horoskop na týždeň od 10.4. do 16.4.2017

Veľkonočný týždeň bude náročný a mnohým z nás veľa radosti neprinesie. Niektorých neobídu trápenia z nenaplnenej lásky či priveľkých očakávaní, iní zistia, že si svoju lásku idealizovali, ďalší sa dozvedia o "tých svojich" až neuveriteľné veci. Aj v ďalších oblastiach nášho života môžeme rátať s niečím nečakaným, s niečím, čo môže udrieť ako blesk z jasného neba. Sviatočné dni - od piatka - by mohli byť o niečo pokojnejšie, no s veľkou pohodou nerátajme; pravdepodobne budeme spokojní aj s ...

... tým, ak budeme môcť konštatovať, že nič mimoriadne zlé sa nám nakoniec neprihodilo. Že sme to nejako zvládli a že tie malé nepríjemnosti nestoja ani za reč.
Druhá otázka ale je, ako také množstvo astrologického napätia spracuje svet, teda tí, čo rozhodujú ...     

Astrologické zaujímavosti: Luna počas tohto týždňa prejde len troma znameniami. V pondelok a utorok bude vo Váhach, do piatka obeda v Škorpiónovi a zvyšné už sviatočné dni strávi v nasledujúcom znamení Strelca. 

Prvý jarný spln, v utorok ráno, ktorý symbolicky "odštartuje" sviatky Veľkej noci je mimoriadny. Mimoriadne náročný. Tento rok bude vo Váhach, znamení vzťahov, partnerstva a rovnováhy, ktorému vládne planéta lásky Venuša. Práve v tejto dobe je Venuša retrográdna, minulý pondelok prešla z Barana naspäť do znamenia Rýb.
V znamení Váh, blízko Luny - v konjunkcii s ňou - sa nachádza Jupiter, planéta rozmachu a nových príležitostí. V tejto dobe je Jupiter tiež retrográdny.
Na druhej strane opozície pri splne je Slnko v konjunkcii s Uránom, planétou rebelov a náhlych zmien. A tieto viacnásobné opozície ešte "klincuje" Pluto (evolúcia, berie nám pre náš ďalší vývoj to nepotrebné) niekoľkými kvadratúrami. A nakoniec, aj Lilit tam pridá niečo zo svojej revolty.

Od minulého štvrtka je retrográdny aj Saturn a od tohto pondelka bude retrográdny aj Merkúr.

Retrográdna planéta je - zjednodušene vyjadrené - opakom tejto planéty, jej energie sú ako keby v nás hlbšie ponorené, ťažšie sa k nim dostať.
Všetko sa to - pár dní okolo splnu intenzívne a aj zopár ďalších týždňov - bude točiť okolo vzťahov, nielen partnerských, aj medziľudských a pracovných. Všetko, čo s nimi súvisí, s láskami, so všetkým pekným, zmyselným, s vkusom a estetickým cítením (Venuša) dostane riadne zabrať. Očakávajme citové zranenia a chaos, milostné zrady, rôzne aféry, verejné škandály, bytostné zmeny a straty istôt (Jupiter a Saturn). Budeme jednoznačnejšie vedieť (alebo pracovať na tom - možno aj z donútenia), čo chceme a čo nechceme.
Problémové vzťahy sa ukončia (rozhodneme sa sami alebo budeme k tomu dotlačení), niektorým - tým, ktorí sú viac nad vecou a majú to zrátané, o čo všetko by vlastne (spoločne) prišli, aké sú plusy a mínusy takýchto rozhodnutí - sa však môže podariť nový reštart. 

Hľadáte niečo, čo by Vám mohlo pomôcť oživiť Váš vzťah, znova ho zmysluplne "nakopnúť"? A či by tu astrológia nepomohla?
Pomohla; lepšie sa vyznať v sebe, v partnerovi, aj vo vašom vzťahu. Príďte na výklad, mnohé sa Vám objasní!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte. lovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

*******
  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 4 4 4 2 2 2
Býk 2 2 2 2 2 3 3
Bli 2 2 4 4 3 4 4
Rak 4 4 3 1 2 3 3
Lev 2 2 3 3 1 1 1
Pa 2 2 2 2 2 3 3
4 2 2 2 2 3 3
Ško 4 4 4 4 3 4 4
Str 1 1 3 3 1 1 1
Koz 3 3 2 2 1 2 2
Vod 1 1 3 3 1 1 1
Ry 2 2 2 2 2 3 3

ˆ Milan Jurášek, 15.03.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia