Horoskop na týždeň od 27.3. do 2.4.2023

Rýchly Merkúr sa počas prvých dní presunie vo viacnásobnej konjunkcii od Chiróna k Jupiterovi. K introspekcii, jej výsledkom a k poliečeniu vlastných boliestok by nám malo pribudnúť nadšenie a optimizmus. Aj chápanie seba, okolia aj sveta v širších súvislostiach. Stred týždňa prinesie do nášho života aj práce výkonnosť a trpezlivosť, možno aj ocenenie, nebudeme sa báť ani tej fyzickej. Najsilnejšia, prakticky počas celého týždňa pôsobiaca bude nestabilitu prinášajúca energia konjunkcie v stabilnom Býkovi. Tento paradox nám skoro zaručuje, že môžeme byť počas týždňa tým či...

... oným spôsobom prekvapení. Aj zaskočení. Niekto sa zoznámi, nečakane rýchlo zblíži, iní sa rozídu/budú opustení. Do celkového diania majú čo povedať aj jemne pôsobiace energie tzv. vedľajších aspektov (polosextily, polokvadratúry) - je ich viacero. Najviac sa môže prejaviť neharmónia medzi Venušou a Marsom, ktorá by nám mohla pokaziť - neústretovosťami, príkrosťou - sobotnú pohodu. Vo všetkých druhov vzťahov, nielen partnerských.

Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje počas marca aj apríla

+ ďalšia ZĽAVA  -10%, tento aj ďalšie týždne pre Baranov
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Prvý pohľad na horoskop tohto týždňa môže síce naznačovať pohodový a celkovo harmonický týždeň, je tu ale jedno ale... A to je veľmi dominujúce znamenie ohnivého Barana, jeho energie zvyknú všetko urýchľovať, aj známe porekadlo  trikrát meraj, raz strihaj  často ponímajú opačne: najprv strihajú :) V tomto bojovnom znamení máme Slnko, Merkúra, Jupitera aj Chiróna. A stabilizujúci, zemitý Býk ako druhé najsilnejšie znamenie (Venuša, Urán, Dračia hlava) bude mať čo robiť, aby situáciu (v nás, okolo nás aj geopoliticky) nejakým spôsobom ukočíroval.

Luna bude do utorka obeda prechádzať vzdušným znamením Blížencov, ďalej - aj v stredu a celý štvrtok - bude vo vodnom Rakovi. Nasledujúcim ohnivým Levom bude prechádzať až do nedele hodinu po obede a zvyšné hodiny strávi už Luna prechodom znamením zemitej Panny. 

A ako na nás bude pôsobiť počas týždňa Luna?
V pondelok skôr harmonicky, počas viacerých nasledujúcich dní sa ale jej nepriaznivý vplyv prejaví najmä k večeru (v stredu, ale tu je zároveň aj priaznivý aspekt - takže komu ako), aj počas noci (na piatok), niekedy až do rána až nasledujúceho doobedia (na stredu, na štvrtok).

Ale piatkové poobedie, večer aj noc nám skoro zaručujú, že naše zámery dopadnú tak, ako plánujeme :) .
Počas soboty by sme mali jednať citlivo a ústretovo.
A z nedele bude lepšie doobedie, k večeru by mohlo byť dusno.

Priaznivé obdobia: utorkové poobedie a večer.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 4 4 3 3 3
Býk 2 1 1 1 4 4 2
Bli 1 1 3 3 1 1 1
Rak 2 3 3 3 3 4 2
Lev 1 2 3 3 1 1 1
Pa 3 3 3 3 2 2 1
2 2 3 3 3 3 2
Ško 2 1 1 1 3 3 1
Str 2 2 3 3 1 1 1
Koz 3 2 2 2 2 2 1
Vod 3 2 2 2 4 4 3
Ry 3 3 3 3 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 26.03.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.