Horoskop na týždeň od 19.2. do 25.2.2024

Už počas minulého týždňa opustili znamenie Kozorožca planéty Venuša a Mars, symboly ženského a mužského princípu. A ich energie, akcentované konjunkcou s transformačným Plutom (na 1. stupni Vodnára) mohli zamávať mnohými vzťahmi. O vzťahoch, najmä partnerských, bude aj celý tento týždeň. Obidve tieto planéty prechádzajú v tesnej konjunkcii - presná bude vo štvrtok ráno - prvým dekanom znamenia Vodnára. Prinášajú (na rozdiel od predchádzajúceho, predsa len konzervatívneho Kozorožca) túžbu po slobode a nezávislosti, a naznačujú, že zmenám v partnerstvách...

... pravdepodobne ešte neodzvonilo. S harmonickejším pôsobením môžu rátať znamenia vzdušného živlu, najmä Blíženci a Váhy, ale aj Vodnári. Naopak, tzv. pevné znamenia (Býci, Levi, Škorpióni, ale aj Vodnári) to môžu mať - najmä ak sa budú brániť zmenám - o niečo komplikovanejšie.
V prvých dňoch týždňa bude ešte vplyv Pluta výraznejší (viac vášne, žiarlivosti a tak...), počas víkendu si zasa niektorí neustrážia výdavky, iní poživačnosť, alebo budú chcieť viac brať, ako dávať.

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj vo februári
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologick é zaujímavosti: Hneď v pondelok nadránom prejde Slnko do posledného zimného znamenia, do Rýb. Dominancia vodnárskych energií však ešte pár dní pretrvá, až do piatka rána. Vtedy prejde do Rýb aj Merkúr a pomyselné žezlo definitívne preberú Ryby.

Na rozložení planét v horoskope je zaujímavé to, že sú umiestnené len v štyroch po sebe idúcich znameniach. Vo Vodnárovi, Rybách, Baranovi a v Býkovi. To už nejaký čas trvá. Aj že temná Lilit - v Panne - je presne naproti, písal som o tom pred mesiacom, teda že je dôležitým prvkom. Mnohým to ukáže aj ich temnú stránku, ako ju máme zvládnutú (alebo ako sa už prejavila). Je to tá trinásta komnata, do ktorej ani my sami častokrát nechceme dobrovoľne nakuknúť.

Pri individuálnych Osobných horoskopoch v tomto prípade veľmi záleží na tom, v akých domoch tieto planétami obsadené znamenia máme. Teda v akých oblastiach života môžeme tieto vplyvy prežívať intenzívnejšie, prípadne sa na ich pôsobenie dopredu pripraviť.

Luna prejde v pondelok nadránom z Blížencov do Raka, v stredu poobede do Leva a v nedeľu pár hodín po polnoci do znamenia Panny, kde bude až do konca víkendu.

A čo prinesie do celkového diania Luna?
V pondelok harmóniu, rozvahu, najmä do obeda, ale aj večer. A mnohým príjemné zážitky až do polnoci.
Utorok môže byť náročnejší, a štvrtok ešte viac, rátajte, že niečo (vo vzťahu, v práci, v obchodoch) skoro iste nevyjde tak, ako predpokladáte!
Zo stredy by mohlo byť príjemnejšie - najmä pre kreatívnych - doobedie, neskôr hrozia aj dusná...  
V sobotu poobede bude spln v Rybách, dajú sa očakávať komunikačné problémy, prechod niektorých priateľstiev do intímnejšej roviny, aj s následnými rozčarovaniami či sklamaniami.
Z nedele bude najlepší večer, niektorí očaria v spoločnosti, iní sa priam bleskovo zoznámia alebo prekvapia úprimnosťou či inými pozitívnymi emóciami   

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 2 2 2 2 2
Býk 3 3 4 5 5 3 3
Bli 2 2 1 2 3 5 5
Rak 1 3 2 4 3 3 1
Lev 3 3 2 3 3 5 4
Pa 2 2 2 4 4 4 2
3 3 2 2 2 2 2
Ško 3 3 4 5 5 3 3
Str 2 2 2 3 3 3 3
Koz 2 2 1 2 2 2 2
Vod 2 2 2 4 4 4 4
Ry 1 1 1 3 3 2 2

 

ˆ Milan Jurášek, 18.02.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia