Horoskop na týždeň od 20.11. do 26.11.2023

Týždeň iste nebude patriť k tým ľahším. Aj keď konjunkcia Slnka a Marsa (presná v uplynulú sobotu) na posledných stupňoch znamenia Škorpióna (a v závere týždňa už zo Strelca) pokryje svojím vplyvom aj tieto dni. A pridá im na patričnej dynamike. Možno si ju bude múdre aj strážiť, aby jej nebolo priveľa, ale tak akurát :). Najmä v druhej polovici týždňa "sa naskladá" množstvo neharmonckých aspektov - kvadratúry medzi Slnkom, Marsom a Saturnom (na 1. stupni Rýb) a tiež napojených seskvikvadratúrami (výzvy) na ďalšiu neharmóniu - opozíciu Venuše zo stredu Váh na Chiróna...

... v Baranovi. Tým som aj naznačil, ktorým konkrétne "majiteľom horoskopov" sa to môže týkať viac. Tým, ktorí majú Slnko, Lunu alebo osobné planéty (Merkúr, Venušu a Mars), ale aj tie ostatné, alebo Asc a MC na prvých, posledných a tiež stredných stupňoch viacerých znamení. Najmä tí môžu prepadnúť pesimistickým náladám, čeliť rôznym výzvam, zádrhelom, obmedzeniam, aj zdravotným. Mnohé vzťahy prejdú skúškou, aj uvedomením, že takto ďalej už nie...
Ak by som mal krátko naznačiť, že ktoré sú tie lepšie dni, tak pondelok, utorok, (streda), (sobota) a nedeľa :).

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v novembri
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Dve, s odstupom pár dní  po sebe nasledujúce udalosti naznačujú, že hodne vecí okolo, aj náš pohľad na ne sa v priebehu tohto týždňa zmení. V stredu poobede prejde Slnko zo Škorpióna do Strelca a v piatok pred obedom sa do tohto znamenia presunie aj dynamický Mars. Naša energia sa do konca roku presunie z napĺňania túžob na obhajovanie "vyšších právd" :) (samozrejme, zjednodušenie)

Luna dorastá, speje ku splnu, ten však bude presný až počas nasledujúceho pondelka doobeda. Do pondelka poobedia bude prechádzať posledným dekanom znamenia Vodnára, do stredy večera Rybami a do piatka neskorého večera Baranom. Zvyšných pár piatkových hodín a celý víkend už bude Luna v znamení Býka. 

Z pohľadu rýchlo sa pohybujúcej Luny a jej vytváraných aspektov sa ako aj výbušnejšie, aj obmedzujúcejšie javí pondelkové doobedie, poobedie a večer možno tak isto, iným však pridá na cieľavedomosti.
Utorok sa javí veľmi pohodový, streda môže byť taká zasnená, romantická, poobedie bude dobré, pôjdeme si za svojím...
Vo štvrtok  buďme k najbližším, nielen k partnerom, ohľaduplnejší, aby sme neranili.
Piatkové predpoludnie môže priniesť pochybnosti o tom, že smer kam (a o spôsobe, akým) kráčame, je ten správny, podvečer a večer zasa môžu dlhšie trvajúce partnerské "vyjasnovačky" veľa pokaziť. Takže krátko, radšej vôbec :)
Z víkendových dní bude pohodovejšia a prínosnejšia sobota, v nedeľu len večer a noc ;), doobedie môže narušiť niečo neočakávané.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 2 1 2 2
Býk 2 2 2 4 4 2 2
Bli 4 5 4 2 2 4 4
Rak 3 2 1 5 4 1 1
Lev 4 3 1 1 1 3 3
Pa 4 5 4 3 3 3 3
1 2 2 4 4 2 2
Ško 2 1 1 2 1 4 4
Str 3 3 2 2 2 2 2
Koz 1 1 1 3 3 1 1
Vod 1 2 2 2 2 3 3
Ry 1 1 1 2 2 1 1

 

ˆ Milan Jurášek, 19.11.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia