Horoskop na týždeň od 17.6. do 23.6.2024

Priveľa napätia, tak by mohol byť nadpis pre tento horoskop. Plíživo sa už niekoľko týždňov, a stále výraznejšie, pripomína opozícia medzi Neptúnom z posledného stupňa znamenia Rýb a Lilit z predposledného a posledného stupňa znamenia Panny. Tá by nám síce mohla zbystriť intuíciu a priniesť do života viac fantázie, aj telepatiu a veštecké sny pre tých citlivejších, no možné je aj spustenie duševných kríz až po nejaké psychózy. Lebo práve Venuša, Merkúr aj Slnko (v tomto poradí) prechádzajú vo voľnej konjunkcii z posledných stupňov Blížencov do prvých v znamení Raka a kvadratúrami...

... budú atakovať túto citlivú os nekonkrétna a temnoty. S Lilit to začalo už počas uplynulého víkendu. Zbystrite najmä tí, ktorí na sebe niečo v tomto duchu vypozorovali, môže sa to stupňovať!
Spoľahnime sa ale na harmonizujúce účinky konjunkcií spomínaných "pozitívnych" planét, tie nás už niekoľko týždňov vylaďujú, pripravujú. A práve v citlivom znamení Raka nájdeme - ak sa stíšime - v sebe aj tie potrebné a správne odpovede. K tomu nám pomôže aj viacero počas týždňa presných tzv. vedľajších, ale harmonizujúcich aspektov (polosextily, kvinkunxy), najmä na transformačné Pluto.

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v júni
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Aj keď Slnko prejde zo znamenia Blížencov do znamenia Raka až vo štvrtok hodinku pred polnocou, zmenu astrologickej atmosféry pocítime už počas pondelka predobedia. Presne o 8.20 hod. prejde do Raka (na skoro štyri týždne) Venuša, o 11.07 hod. ju bude nasledovať (na dva týždne aj niečo) Merkúr.
A Slnko to len vo štvrtok pred polnocou potvrdí, na blíženecké kvality (intelekt...) si potom v ďalších dňoch ani nespomenieme. Prioritou sa na mesiac stanú emócie, rodina, vlasť...

Luna prejde hneď v pondelok ráno z Váh do Škorpióna, v stredu večer do Strelca a v sobotu hodinu po polnoci do Kozorožca, v tomto znamení pobudne až do konca víkendu.

Z pohľadu Luny bude pondelkové doobedie iste pohodovejšie ako zvyšok dňa,
pokojný bude -  okrem kritických pár hodín okolo obeda - aj utorok, možno len v ten večer si budeme až príliš kontrolovať emócie.
Na stredu si treba pripraviť niečo romantické, možno film pre zaľúbených? Ale aspektov je príliš veľa, k večeru by som z domu už von nechodil. 
Štvrtok, piatok a nedeľa sú bežné dni, niečo vyjde, iné ani moc nie :)

Spln v sobotu nadránom patrí k tým náročnejším, od piatka večera do soboty rána nerobte nič neobvyklé (os splnu kvadrátuje už spomínanú os Neptún - Lilit). Vytvoria tzv. Kozmický kríž. Kritický bude aj večer - tzv. T kvadratúra, nerobte rozhodnutia do budúcnosti! Ani na dlhšiu nočnú jazdu by som sa nevybral.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť???
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 4 4 2 2 3 3
Býk 2 2 2 2 2 2 2
Bli 1 2 2 4 4 4 4
Rak 1 2 2 2 3 5 4
Lev 3 3 3 2 1 4 4
Pa 1 1 1 3 3 2 2
3 3 3 3 3 5 5
Ško 4 4 4 4 4 2 2
Str 4 4 4 4 4 4 4
Koz 1 1 1 3 3 1 1
Vod 3 3 3 3 3 2 2
Ry 3 3 3 5 5 3 3

ˆ Milan Jurášek, 16.06.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia